مصاحبه با دکوراتور مسعود جعفری؛ با خوش قولی خیال مشتری رو راحت کنین

0
232
مصاحبه-مسعود-جعفری
مصاحبه-مسعود-جعفری

اومده تا ثابت کنه مثل بعضی از کابینت‌کارها بدقول نیست. تا خیال مشتریان رو از بابت خوش قولی راحت‌ کنه. مسعود جعفری، یکی از دکوراتور های خوب مجموعه سلام ساختمان، علاوه بر خوش قولی، تکنیک های دیگه هم داره که خیال مشتری رو ازهر جهت راحت کنه. تکنیک هایی که میتونه برای شما هم مفید باشه.

کارنامه درخشان یک متخصص

شغل پدری یعنی نجاری و کار چوب رو ادامه داده و از سال‌ها قبل به کار ام‌ادی‌اف مشغوله. به قول خودش اداری ساز است یعنی کارهای پارتیشن‌بندی، پیاده‌سازی ست‌های مدیریتی و کتابخونه رو انجام میده و در بخش کابینت تبحر بیشتری داره اما براش فرقی نمی‌کنه چه کاری انجام بده چون از پس همه کارها برمیاد.

تجهیزات و کارگاهی مجهز به ماشین آلات اروپایی و مجهز به اندازه 1000 متر در اختیار داره. به تازگی با سلام ساختمان آشنا شده و در اولین بازدیدی که داشته تونسته اولین قرارداد رو ببنده. آقا مسعود کارش خیلی درسته و با بیشتر مشتری‌ها به قرارداد می‌رسه.

بخشی از سابقه و توان اجرایی دکوراتور جعفری رو در جدول زیر ببینین.

سابقه کاری

19 سال
مدت همکاری با سلام ساختمان

3 ماه

درصد قرارداد با مشتریان

95 درصد
تعداد تیم کاری

4 تیم

تعداد پروژه‌های قابل اجرا به صورت هم‌زمان

3 پروژه
تعداد پروژه‌های قابل اجرا در ماه

10 تا 21 پروژه

 

مزیت سلام ساختمان از دید مسعود جعفری

از نظر آقای جعفری نقطه قوت سلام ساختمان نحوه مدیریت سیستم و پیگیری خوب نیروهای مجموعه است. ایشون معتقده سلام ساختمان مزایایی هم برای متخصصان داره که در این ویدئو توضیح میده

بزگترین چالش‌ یک کابینت‌ساز از نظر آقای جعفری چیه؟

آقا مسعود بزرگترین چالش در زمینه کابینت‌سازی رو همکارانی می‌دونه که زیر قیمت بازار، قیمت میدن. افرادی که بدون تجهیزات لازم میخوان با کابینت‌سازی که بیشتر از 4 میلیارد تومان در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده رقابت کنن.

اما با وجود سلام ساختمان این چالش‌ها وجود نداره چون تکلیفش با مشتری مشخصه. یعنی اینکه مشتری می‌دونه وقتی یک متخصص بهش معرفی میشه، کارها رو به صورت کامل و با قیمت منطقی اجرا می‌کنه بنابراین مشتری دیگه با افرادی که قیمت نامربوط میدن روبرو نیست.

مهمترین مساله در برقراری ارتباط با مشتری چیه؟

دکوراتور جعفری یک عامل رو در ارتباط با مشتری خیلی مهم می‌دونه که در این ویدئو در موردش صحبت می‌کنه.

توصیه‌هایی برای افزایش اعتماد مشتری

به توصیه آقا مسعود برای جلب اعتماد مشتری این کارها رو انجام بدین:

  • از مشتری سوال کنید چی میخواد، چه رنگی دوست داره و چه متریالی قراره کار کنه. خلاصه نیاز مشتری رو به درستی کشف کنین تا در ادامه کار به مشکل نخورین.
  • چند نمونه کار که در گذشته اجرا کردین رو در اختیار مشتری قرار بدین تا مشتری بیشتر با کیفیت کار شما آشنا بشه.
  • پوشش مناسب داشته باشین یعنی لباس خوب بپوشین و مطمئن بشین وضعیت ظاهری‌تون مشکلی نداره.
  • صادقانه با مشتری صحبت کنین و هر نکته‌ای لازمه بهش بگین تا نسبت به کار، آگاهی کامل پیدا کنه.
  • جیب مشتری رو جیب خودتون بدونین و بهش کامل توضیح بدین که چطوری می‌تونه با پولی که داره کار خوب و باکیفیت تحویل بگیره.
  • خوش قول باشین و زمان‌بندی مناسبی در کار ارائه بدین.
  • در کار منعطف باشین و سعی کنین همه جوره با مشتری راه بیایین. اگر فکر می‌کنین می‌تونین به نفع مشتری کاری رو انجام بدین به هیچ وجه دریغ نکنین حتی اگر به ضرر شما تموم بشه.

چطور میشه خیال مشتری رو راحت کرد؟

آقای جعفری خدمات ویژه به مشتری ارائه میده و در یک کلام با یک سری کارها خیال مشتری رو راحت می‌کنه. اما چطوری؟ برای رسیدن به پاسخ سوال این ویدئو رو ببینین.

هدیه‌های خاص آقای جعفری برای مشتری

دکوراتور جعفری علاوه بر خدمات ویژه، به مشتری هدیه هم میده. خودش میگه: «برای هر مشتری هر کاری که می‌سازم از همون جنس یک صفحه شطرنج پایه‌دار درست می‌کنم و به عنوان کادو بهشون میدم. بعضی اوقات هم آخر کار وقتی مرحله نصب در حال تموم شدنه با یک جعبه شیرینی میرم خونه مشتری».

چه کار کنیم تا پیش مشتری خوش قول باشیم؟

آقا مسعود برای اینکه خیال مشتری راحت‌تر بشه، کار رو طوری زمان‌بندی میکنه که بدقول نشه. جزئیات رو می‌تونید در این ویدئو مشاهده کنین.

شعار یک تیم موفق

آقای جعفری و تیمش یک شعار ویژه دارن که اون هم خوش قولی است. توصیه پایانی ایشون اینه که: «اگر حرفی میزنی سر حرفت بمون، اگر زمان خاصی رو مشخص می‌کنی همون زمان به وعده‌ای که دادی عمل کن.» همین شعار مهم عاملی شده برای موفقیت آقا مسعود و هم‌تیمی‌هاش.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید