مصاحبه با محمد رضائی؛ راز موفقیت مارکوپولوی سلام ساختمان

0
254
مصاحبه محمد رضائی

اسمش رو گذاشتیم مارکوپولوی سلام ساختمان چون به هر جای ایران که فکر کنید سفر داشته و پروژه اجرا کرده. راز مهمی داره که باعث موفقیتش شده اما قبل از اینکه از این راز پرده برداریم تصمیم داریم کمی بیشتر باهاش آشنا بشیم.

کارنامه کاری آقای مارکوپولو

سابقه‌اش در حرفه کابینت‌سازی برمی‌گرده به سال 86. وقتی که به عنوان یک کارمند ساده وارد شرکتی با زمینه کاری دکوراسیون داخلی شد. یک سال و نیم بعد با 4 تا از همکاراش کارگاهی کوچکی راه انداختند تا کارهای جزئی در زمینه کابینت، سرویس خواب و میز تلویزیون انجام بدن اما مدتی که گذشت تنها با برادرش به کار ادامه دادند و تا الان نزدیک به 9 سال میشه که دو نفری پروژه‌های مربوط به دکوراسیون رو اجرا می‌کنند.

از آبان ماه سال گذشته هم همکاری با سلام ساختمان رو شروع کرده. در پنجمین بازدید تونست اولین قراردادش رو ببنده اون هم با قیمت خیلی پایین اما بعدش حسابی سنگ تموم گذاشت و قبل از این که به بازدید دهم برسه 3 تا قرارداد خوب بست. این شخص کسی نیست جز آقای محمد رضائی که در ادامه معرفی مختصری از این متخصص سلام ساختمان ارائه شده است.

مزایای سلام ساختمان از نگاه آقای رضائی

از نظر دکوراتور رضائی سلام ساختمان دوتا مزیت مهم داره:

 1. مشتری به متخصص اعتماد میکنه و به اعتبار این مجموعه با متخصصی که حتی ممکنه جواز نداشته باشه قرارداد می‌بنده. بهتره این طور بگیم که مشتری به سلام ساختمان اعتماد می‌کنه و سلام ساختمان هم به متخصص.
 2. سلام ساختمان ایده‌های جدید رو در اختیار مشتریان قرار میده. همین مساله باعث میشه تصویر مثبتی از این مجموعه و متخصصینش در ذهن مشتریان ایجاد بشه. چون متخصص رو اجراکننده همین ایده‌ها میدونن.

چرا تنور قراردادها داغ نیست؟

محمد آقا معمولا با 60 تا 70 درصد از مشتری‌های سلام ساختمان به قرار می‌رسه اما به گفته خودش امسال اوضاع خیل داغون شده و خبری از قرارداد نیست.

ایشون معتقده امسال بازار راکد شده و مردم منتظرن تا با آمدن رئیس جمهور جدید قیمت‌ها ارزون بشه. برای همین فعلا دست نگه داشتن.

آقای رضایی چطور به مشتری مشاوره میده؟

مارکوپولوی سلام ساختمان تمام تلاشش رو میکنه مشتری‌هایی که قرارداد نمی‌بندن رو راضی کنه تا قرارداد ببندن. برای همین خیلی به مشتری مشاوره میده. با دیدن این ویدئو متوجه میشین محمد آقا چطوری این کار رو میکنه

مهمترین چالش دکوراتور رضائی چیه؟

آقای رضایی نسبت به قیمت دادن همکاران خودش انتقاد داره و میگه متخصص باید از لحاظ قیمت هوای مشتری رو داشته باشه. ایشون در مورد چالش خودش این طوری توضیح میده

تکنیک‌های آقای رضایی برای جلب اعتماد مشتری

محمد آقا برای اینکه اعتماد مشتری رو جلب کنه این تکنیک‌ها رو در تماس تلفنی و بازدید حضوری به کار می‌بره:

 • اول خودش رو معرفی میکنه و میگه از طرف سلام ساختمان تماس گرفته.
 • به مشتری مشاوره میده یعنی توضیحات لازم رو به مشتری ارائه میده.
 • از لحاظ قیمت هوای مشتری رو داره.
 • در زمان بازدید پروتکل‌های بهداشتی رو کامل رعایت می‌کنه. حتی ماسک اضافه هم با خودش می‌بره و اگر مشتری ماسک نداشته باشه بهش میده.
 • با سوالات مختلف متوجه نیاز و خواسته مشتری میشه تا کار رو مطابق میل اون انجام بده.
 • در کارگاه با مشتری قرارداد می‌بنده نه منزل مشتری.
 • از همون اول پروژه رو با دقت انجام میده تا کار تمیز به مشتری تحویل بده.
 • در برابر مشتری همیشه کوتاه میاد و با صحبت همه مشکلات رو حل می‌کنه.
 • سعی می‌کنه همیشه خوش‌قول باشه.
 • به کیفیت کار خیلی اهمیت میده.

آقای رضایی چه تضمینی به مشتری میده؟

دکوراتور رضایی چند تضمین ویژه به مشتری میده. برای اطلاع از این تضمین، ویدئوی زیر رو ببینید:

بدقولی کابینت‌سازها از کجا ناشی میشه؟

محمد آقا این رو قبول داره که میگن کابینت سازها بدقول هستند اون هم نه 100 درصد بلکه 110 درصد! حالا چرا 110 درصد؟ ویدئویی زیر رو مشاهده کنید تا به پاسخ این سوال برسید.

 پرده برداری از راز موفقیت محمد رضائی

آقای رضایی که همون اول توضیح دادیم چرا بهش لقب مارکوپولوی سلام ساختمان دادیم، میگه: “راز موفقیت‌مون فقط اعتماد مشتریه. مشتری اگر به ما اعتماد نکنه هیچ موفقیتی نداریم، پسرفت می‌کنیم و پیشرفتی در کار نیست”.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید