مصاحبه با دکوراتور شهریار امیر پور؛ ناخدای خونه رو پیدا کنید!

0
126
مصاحبه با دکوراتور شهریار امیر پور

مثل بقیه متخصصین از تکنیک‌های خاصی برای جلب اعتماد مشتری استفاده میکنه. یکی از این تکنیک‌های ویژه اینه که وقتی میره خونه مشتری اول دنبال ناخدای خونه می‌گرده! یعنی فردی رو پیدا میکنه که نظر اصلی رو میده و تصمیم نهایی رو می‌گیره تا بتونه روی همون شخص مانور بده.

متخصص کنجکاوی که چند بار از این شاخه به اون شاخه پریده!

متخصصی که قراره معرفی کنیم فردی است که از این شاخه به اون شاخه زیاد پریده اما در نهایت کابینت‌سازی رو انتخاب کرده. از حدود 15 سال پیش تا الان در همین حرفه مشغول به کار شده. رشته کامپیوتر خونده و قبل از اینکه وارد این حرفه بشه، کار نساجی انجام میداده. از اونجا که خیلی به ابزار علاقه داره و کنجکاوی می‌کنه به صورت کاملا اتفاقی از طریق یکی از اقوام با کابینت‌سازی آشنا شد. بعدش هم از کار خوشش آمد و پس از مدتها شاگردی، ارتقاء پیدا کرد و الان هم به یک استاد حرفه‌ای تبدیل شده.

هر وسیله‌ای که با ام دی اف ساخته بشه رو دوست داره و از کلنجار رفتن با اون لذت میبره. تا به حال پروژه‌های بزرگی برای نمایندگی خودروهای خارجی و داخلی، صرافی‌های بزرگ تهران و دانشگاه‌های مختلف انجام داده. این متخصص کسی نیست جز آقای شهریار امیرپور، از متخصصین قدیمی سلام ساختمان.

 

مزایا و نکات قوت سلام ساختمان از نگاه آقای امیرپور

آقای امیرپور از حدود 3 سال پیش تا الان با این مجموعه همکاری میکنه. همون اوایل ماجراهایی اتفاق افتاد که باعث شد آقای امیرپور تقریبا بیکار بشه اما بعد از اون سلام ساختمان این مزیت‌ها رو برای آقا شهریار ایجاد کرد:

 • اشتغال به کار و توسعه فعالیت‌ها
 • استقلال بیشتر کاری

از نظر دکوراتور امیرپور سیستم سلام ساختمان نسبت به قبل خیلی قوی‌تر شده و این نکات قوت رو داره:

 • پیگیری‌ها بهتر از قبل انجام میشه
 • تنوع کارها بیشتر شده
 • سلام ساختمان مناطق بیشتری رو تحت پوشش قرار میده

 

دکوراتور امیرپور با چه چالشهایی روبرو است؟

وقتی از آقا شهریار سوال کردیم در این حرفه با چه چالشهایی روبرو شده، دغدغه‌های خودش رو به دو بخش داخل سلام ساختمان و خارج از این مجموعه تقسیم کرد. پیشنهاد می‌کنیم این دغدغه‌ها رو در این ویدئو از زبون خودش بشنوید!

 

کارگاه به جای نمایشگاه؛ سیاست کاری آقای امیرپور

آقای امیرپور زیاد علاقه‌ای به نمایشگاه و شوروم نداره و علتش رو در ویدئوی زیر توضیح میده.

 

تکنیک‌هایی که برای آقا شهریار مشتری میاره

دکوراتور امیرپور تکنیک‌هایی داره که با استفاده از اونها اعتماد مشتری رو جلب میکنه.

 1. تماس با مشتری در زمان مناسب: از نظر آقای امیرپور ساعت 6 تا 8 عصر بهترین ساعت برای تماس با مشتری است.
 2. ارزیابی هوشمندانه مشتری: توپ رو بندازین توی زمین مشتری و ببنید چقدر در مورد کار اطلاعات داره و چه کاری میخواد انجام بده.
 3. کشف ناخدای خونه: باید متوجه بشین چه کسی نظر اصلی رو اعلام میکنه تا بتونید رضایتش رو جلب کنید.
 4. طراحی‌های مختلف از کار: یک بار طراحی رو بر اساس خواسته مشتری انجام بدین و بار دوم بدون اینکه مشتری بخواد بر اساس نظر خودتون طراحی رو آماده کنید تا با مقایسه بین اونها در حضور مشتری به نتیجه مناسبی برسید.
 5. ارائه کار درجه یک به مشتری: همیشه سعی کنید در اولین برخورد با مشتری کار درجه یک خودتون با بهترین متریال رو پیشنهاد بدین که مشتری متوجه بشه کیفیت برای خیلی مهمه.
 6. ارائه پیشنهادهای جایگزین برای کاهش هزینه‌ها: اگر مشتری برای قیمت مشکل داره گزینه‌های مختلف رو از لحاظ کیفیت و هزینه پیشنهاد بدین تا مشتری حق انتخاب بیشتری داشته باشه.
 7. ارائه پیش فاکتور به مشتری در زمان بازدید و اعلام قیمت نهایی: تا جایی که امکان داره پشت تلفن به مشتری قیمت ندین.
 8. ارائه خدمات پس از فروش به مشتری: حتی اگر شرکت‌ها برای محصولات خودشون گارانتی نمیدن، شما برای مشتری خدمات پس از فروش داشته باشید چون میتونه منبع درآمدی برای شما باشه.
 9. تخفیف به مشتری: آقای امیرپور به مشتری میگه تخفیف رو در کیفیت کار ازش درخواست کنن نه در مسائل مالی. حالا این یعنی چی؟ ویدئوی زیر رو مشاهده کنید تا متوجه بشین.

 

راه حلی برای برطرف کردن نارضایتی مشتری

آقای امیرپور میگه: «مشتری معمولا از متریال و نوع نصب رضایت داره و گاهی هم به خاطر نصاب‌ها اعلام نارضایتی می‌کنه.» ایشون برای حل این مشکل راه حلی ارائه کرده که می‌تونید در این ویدئو ببینید

 

شعار و راز موفقیت شهریار سلام ساختمان

آقا شهریار راز موفقیتش رو این دو عامل می‌دونه:

 1. کاربلد بودن: یعنی کارش رو خوب یاد داره و خودش انجام میده.
 2. استقلال کاری: یعنی در کار به کسی متکی نیست.

همچنین آقای امیرپور دو شعار مهم داره که سعی میکنه بهش عمل کنه:

 1. سرعت
 2. کیفیت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید