قوانین  و مقررات پیشنهادی س.س.  نسخه سوم- 12-6-97

خواهشمندیم موارد زیر را جهت استفاده از خدمات سایت سلام ساختمان به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید که آغاز استفاده شما از این سایت و خدمات آن، به منزله پذیرش تمامی قوانین و مقررات است. با توجه به شرایط جدید، قوانین و مقررات در هر زمان قابل ویرایش بوده و پس از انجام اصلاحات، مقررات جدید قابل رویت و تأیید خواهد بود.

1- اصطلاحات:

تعاریف اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است:

1-1 مشتری: افرادی که در اپلیکیشن و سایت سلام ساختمان اعلام نیاز به خدمات کرده اند.

1-2 مجری: افرادی که در اپلیکیشن و سایت سلام ساختمان برای اجرای خدمات اعلام آمادگی کرده اند.

1-3 حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس سلام ساختمان در سایت و اپلیکیشن سلام ساختمان ایجاد کرده‌اند.

1-4 اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود جهت استفاده از سرویس سلام ساختمان دارند.

1-5 اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران مشتری و مجری در اختیار سلام ساختمان قرار داده می‌شود مانند شماره تماس، اقامتگاه، پست الکترونیکی و غیره.

2- قوانین عمومی:

 1. ارسال هرگونه مطلبی که به حقوق دیگران تجاوز و هتک حرمت کند و ناقض حقوق شخصی یا اجتماعی و مطالب مبتذل و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران، ممنوع می‌باشد و پیگرد قانونی دارد.
 2. تمامی اطلاعات کاربران که در ‌سامانه های سلام ساختمان (سایت و اپلیکیشن) ثبت می­گردد محرمانه تلقی شده و سلام ساختمان کوشش خود را جهت حفظ اطلاعات محرمانه خواهد نمود. ثبت درخواست خدمات به منزله رضايت مشتری جهت اشتراك اطلاعات مربوطه با مجری یا مشتری خواهد بود.
 3. هرگونه تهدید و اقدام به هک یا آسیب رساندن به وب‌سایت، اپلیکیشن و کاربران آن، پیگرد قانونی خواهد داشت.
 4. در تمام فرایند اجرای کار، مسئولیت و جبران خسارت ناشی از هرگونه آسیب به اموال مجری و مشتری بر عهده فرد خاطی بوده و سلام ساختمان هیچ گونه مسئولیتی را از این بابت نمی پذیرد.
 5. هرگونه سوء استفاده از اطلاعات مشتریان یا مجریان مغایر با قوانین سلام ساختمان است و مسئولیت پیامدهای آن با فرد خاطی است.

3- تعهدات سلام ساختمان

 1. معرفی مشتری به مجری از طریق سامانه های سلام ساختمان (سایت و اپلیکیشن)
 2. پیشنهاد مجری‌های منتخب جهت ارائه خدمات به مشتریان بدون اخذ هیچ گونه هزینه‌ای از مشتری.
 3. ارائه متن پیشنهادی به عنوان پیش نویس قرارداد به مشتری و مجری جهت جلوگیری از اختلافات فی­مابین و در قالب فعالیتی تسهیل‌گرایانه و داوطلبانه از جانب سلام ساختمان

4-تعهدات مشتریان

 1. تنها افراد بالای ۱۸ سال و واجد اهلیت قانونی، می‌توانند اقدام به ثبت درخواست خدمت کنند.
 2. سلام ساختمان می تواند یک یا بخشی از یک درخواست خدمت را بپذیرد یا رد کند
 3. مشتری مجاز است پس از ارسال درخواست خدمت، صرفاً پیش از آغاز عزیمت مجری به محل کار، خدمت را لغو نماید و پس از ثبت درخواست قطعی، درصورت عدم تمایل به اجرا باید سریعاً به مجری اطلاع دهد.
 4. هرگونه درخواست خدمت از مجری، بدون حضور مشتری (مالک یا مستاجر یا نماینده قانونی ایشان) امکانپذیر نمی­باشد. در صورت عدم رعایت این شرط، همۀ مسئولیت‌های ناشی از این امر برعهدۀ اقدام کنندگان آن است و سلام ساختمان هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد
 5. مشتری متعهد است تمام ملاحظات لازم برای بررسی پروفایل اطلاعات مجری و سوابق او را مدنظر داشته باشد و با رعایت قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و صرفاً پس از عقد قرارداد رسمی، نسبت به اجرای کار اقدام کند.
 6. تمام مراحل اجرا و تحویل کار، پرداخت حق الزحمه و تسویه حساب به عهده مشتری است. بدیهی است حل هرگونه اختلاف مالی و فنی بین مشتری و مجری، به عهده طرفین است و می تواند از طریق مراجع قانونی پیگیری شود و سلام ساختمان در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد.

5- قوانین بخش مجریان

 1. مجری متعهد می گردد به قرارداد فی مابین شرکت سلام ساختمان و خود پای بند باشد و شرکت می‌تواند در صورت عدم پای بندی به هرکدام از بندهای قرارداد، با مجری قطع ارتباط و حساب کاربری را مسدود کند.
 2. مجری می‌پذیرد در تكميل اطلاعات شخصى از جمله حساب كاربرى، ارائه خدمات و پاسخگويي به نظرات، نهايت دقت و شفافيت را مبذول داشته و از درج موارد غیر مجاز خوددارى نمايد. مسئولیت هرگونه خطایی در این زمینه به عهده مجری است.
 3. تمام مسئولیت ارتباط با مشتری و تحویل کار و دریافت حق الزحمه به عهده مجری است، در صورت اختلاف فی مابین مشتری و مجری، امکان پیگیری از مراجع قضایی برای طرفین وجود دارد و سلام ساختمان در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد.
 4. مجری متعهد می شود تمام تلاش خود را برای عمل به توصیه های بخش مشاوره کسب و کار سلام ساختمان به کار بندد و درصورت عدم توجه به این توصیه‌ها و تایید کوتاهی توسط تیم فنی، سلام ساختمان می‌تواند در زمینه ادامه همکاری با مجری تجدید نظر کند
 5. عضويت در سلام ساختمان و ارائه خدمات به منزله رضايت مجری جهت اعلام اطلاعات و پروفايل شخصى با مشتریان مرتبط خواهد بود.
 6. مجریانی که بیش از سه اخطار گزارش شده از مشتریان دریافت کنند پس از بررسی و تایید توسط تیم فنی سلام ساختمان، حساب کاربری آنها مسدود می‌شود.
 7. رعایت عرف جامعه، شئونات مشتری و پای‌بندی به قوانین رایج جمهوری اسلامی ایران در تمام مراحل ارتباط با مشتری، بازدید از کار، ثبت قرارداد و تحویل کار به عهده مجری است و سلام ساختمان مسئولیتی بابت عدم رعایت آن ندارد.