طراحی آشپزخانه و کابینت آشپزخانه با ستون و بدون ستون

0
3449
طراحی کابینت آشپزخانه با ستون و بدون ستون
طراحی کابینت آشپزخانه با ستون و بدون ستون

یکی از وظایف اصلیِ قرادادن  ستون ها در معماری داخلی ساختمان ها و منازل، نگه داشتن بار سقف یا طبقات بالاتر و یا دیگر بارهای متحمل می باشد. در گذشته و مخصوصاً معماری کلاسیک از ستون ها در ساخت بناها و ساختمان ها استفاده ی زیادی میشد. که مشخصه ی ستون های سبک کلاسیک استفاده از گچ بری های خاص و سرستون های شکیل و پرکار بود.

امروزه از ستون ها هم در طراحی دکوراسیون منازل و به ویژه طراحی آشپزخانه به شکل ها و اندازه های مختلف بهره می‌برند.

معمولاً برای ورودیِ یک سری از آشپزخانه ها از ستون استفاده می کنند که حکم یک جدا کننده از محیط هال یا پذیرایی رو داره و یا ستون ها با اپن یا جزیره ای که در آشپزخانه قرار گرفته ترکیب می شود.

ستون ها رو میشه با متریال های مختلف به جز گچ تزئین کرد. از جمله سنگ آنتیک، کاشی های استخری، چوب، کاغذ دیواری، کناف، روکش PVC و …. . که البته بستگی به دیزاین و متریال به کار رفته در آشپزخونتون هم داره.

ستون‌هایی که همراه با اپن هستند جزو دکور آشپزخانه محسوب می‌شوند. خوشبختانه اکثر آشپزخانه های ستون دار، محدودیت فضا ندارند. چون طراحی آشپزخانه کوچک ستون دار کار فوق العاده سختیه. در واقع از اونجایی که نقش ستون ها نگهداری بار سقفه، در آشپزخانه های کوچک نیازی به استفاده از ستون نیست.

تصاویر زیر دو بخش دارند، نمونه هایی از آشپزخانه هایی که ستون دارند و نمونه هایی که بدون ستون هستند.

1.طراحی آشپزخانه ستون دار (با ستون)

 

در اینجا ده ها تصویر از مدل های مختلف کابینت ها و آشپزخانه هایی رو خواهید دید که یک یا چند ستون جزئی از ترکیب معماری محیط رو تشکیل میده:

کابینت با ستون 1

آشپزخانه ستون دار با اپن جزیره بزرگ

کابینت با ستون 2 کابینت با ستون 3

طراحی آشپزخانه ستون‌دار با دو جزیره

کابینت با ستون 4 کابینت با ستون 5 کابینت با ستون 6

مدل آشپزخانه با ستون چوبی

کابینت با ستون 7

مدل شیک آشپزخانه ستون دار

کابینت با ستون 8 کابینت با ستون 9

طرح خاص آشپزخانه با ستون

کابینت با ستون 10

مدل آشپزخانه با ستون شیک

کابینت با ستون 11 کابینت با ستون 12 کابینت با ستون 13 کابینت با ستون 14 کابینت با ستون 15 کابینت با ستون 16 کابینت با ستون 17 کابینت با ستون 18 کابینت با ستون 19 کابینت با ستون 20 کابینت با ستون 21 کابینت با ستون 22 کابینت با ستون 23 کابینت با ستون 24 کابینت با ستون 25 کابینت با ستون 26 کابینت با ستون 27 کابینت با ستون 28 کابینت با ستون 29 کابینت با ستون 30 کابینت با ستون 31 کابینت با ستون 32 کابینت با ستون 33 کابینت با ستون 34 کابینت با ستون 35 کابینت با ستون 36 کابینت با ستون 37

2.طراحی آشپزخانه بدون ستون (بی ستون)

کابینت بدون ستون 1 کابینت بدون ستون 2 کابینت بدون ستون 3 کابینت بدون ستون 4 کابینت بدون ستون 5 کابینت بدون ستون 6 کابینت بدون ستون 7 کابینت بدون ستون 8 کابینت بدون ستون 9 کابینت بدون ستون 10 کابینت بدون ستون 11 کابینت بدون ستون 12 کابینت بدون ستون 13 کابینت بدون ستون 14 کابینت بدون ستون 15 کابینت بدون ستون 16 کابینت بدون ستون 17 کابینت بدون ستون 18

طرح اپن خاص برای آشپزخانه بدون ستون

کابینت بدون ستون 19 کابینت بدون ستون 20

 طراحی آشپزخانه بزرگ بدون ستون که در اون از کابینت رنگ تیره استفاده شده. در آشپزخانه های بزرگ، استفاده ازکابینت رنگ تیره میتونه جلوه خاص تری به آشپزخانه بده.

کابینت بدون ستون 21 کابینت بدون ستون 21

آشپزخانه بی ستون چوبی با اپن جزیره

کابینت بدون ستون 22 کابینت بدون ستون 23

مدل آشپزخانه بی ستون سفید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید