طراحی کابینت ال – الگوهایی از آشپزخانه L شکل

0
3115
طراحی کابینت ال - الگوهایی از آشپزخانه L شکل
طراحی کابینت ال - الگوهایی از آشپزخانه L شکل

همیشه استفاده بهینه و کاربردی از فضای آشپزخانه دغدغه مهمی محسوب می شه. نوع ساخت و اندازه فضای داخلی آشپزخانه، تعیین کننده‌ی نحوه طراحی داخلی و دکوراسیون اونه. آشپزخانه ال شکل یکی از محبوب‌ترین و کاراترین انواع آشپزخانه به حساب میاد که دارای دو ضلع متقاطع در اندازه‌های مختلفه و طراحی هایی که برای کابینت آشپزخانه ال مانند ایجاد میشه خیلی متنوع و خاصه. توی این محتوا تعدادی از این سبک آشپزخانه رو به تصویر می‌کشیم و یک سری از مزایا، معایب و نقاط ضعف و قوت اون‌ها رو با هم بررسی می کنیم.

فواید طراحی کابینت آشپزخانه ال شکل

توی آشپزخانه‌های ال مانند امکان اجرای مثلث کار که حاصل جانمایی سینک، اجاق گاز و یخچال به صورت مثلثی هست هم به خوبی فراهم میشه؛ این مثلث دسترسی راحت به وسایل آشپزخانه رو امکان پذیر می‌کنه. از طرفی می‌تونید یک فضای باز رو هم برای میز نهارخوری یا کانتر در نظر بگیرید. در حقیقت آشپزخانه‌های ال شکل، طراحی ایده آلی رو به دنبال خواهند داشت، اما این در صورتیه که کابینت‌ها هوشمندانه و با جانمایی صحیح طراحی و اجرا بشن.

طراحی کابینت آشپزخانه به صورت ال به روایت تصویر

طراحی کابینت ال 1

گاهی اوقات توی آشپزخانه ال مانند، رنگ تیره کابینت با ترکیبات روشن و سفید، هارمونی زیبایی رو به محیط می‌ده.

طراحی کابینت ال 2

نتیجه‌ی اجرای این طراحی سه بعدی کابینت برای آشپزخانه L جمع و جور و نقلی قطعا زیبا خواهد بود.

طراحی کابینت ال 3

این تصاویری که از آشپزخانه‌های ال می‌بینید ایده‌های خیلی خوبی رو برای نحوه جانمایی و طراحی کابینت‌های آشپزخانه ال بهتون ارائه می‌ده، دقیقا مثل تصویر بالا که جای سینک رو روی کانتر در نظر گرفتن.

طراحی کابینت ال 4

با یک برنامه ریزی دقیق و حرفه‌ای میشه حتی در یک گوشه کوچیک چند متری هم یک آشپزخانه مجهز و زیبا رو به وجود آورد. این‌ها همه به سلیقه و نحوه طراحی کابینت‌های آشپزخانه ال برمی‌گرده.

طراحی کابینت ال 5

کابینت جزیره در آشپزخانه‌های ال مانند، ایده مناسبیه و موارد استفاده از اون هم سلیقه ایه. توی این تصویر اجاق گاز بر روی کابینت جزیره قرار گرفته.

راستی میدونین که طراحی آشپزخونه ها انواع مختلفی دارن، مثلا:

طراحی کابینت ال 6

یک طرح سه بعدی از یک آشپزخانه L که حتی رنگ تیره‌ی کابینت‌ها هم مانع دلباز بودن آشپزخانه نشده.

طراحی کابینت ال 7

این سبک و رنگ کابینت در آشپزخانه ال واقعا بی نظیر و خاصه. راستی! همیشه هم نیاز نیست آشپزخانه رو با کانتر از فضای نشیمن جدا کرد.

طراحی کابینت ال 8

طراحی آشپزخانه مدرن از نوع ال شکل، با یک کانتر بینهایت زیبا در وسط آشپزخانه و شلف هایی که به جای کابینت هوایی قرار گرفتن.

طراحی کابینت ال 9

اینکه چرا بالای سینک رو خالی گذاشتن برای منم جای سؤاله! ولی گذشته از اون، نورپردازی در آشپزخانه‌های ال مانندی که نور طبیعی نداره هم حائز اهمیت هست.

طراحی کابینت ال 10

ترکیب رنگ کرم قهوه‌ای در کابینت آشپزخانه ال و کفپوش هایی با رنگ ملایم هم قطعاً می‌تونه شیک و زیبا باشه.

طراحی کابینت ال 11

گاهی اوقات عدم ظرافت، خودش یک نوع خلاقیت محسوب میشه. مثل دستگیره‌های بلند کابینت در این نوع آشپزخانه ال شکل و جمع و جور.

طراحی کابینت ال 12

آشپزخانه ال بدون سینک، اجاق گاز و یخچال انگار یه چیزایی کم داره! مگه اینکه همه این وسایل رو توی جایی به اسم مطبخ یا آشپزخانه کثیف جای‌گذاری کرده باشن.

طراحی کابینت ال 13

توی فضاهای کوچک و ال شکل، استفاده از رنگ‌های بدون کنتراست روشن کننده برای کابینت اصلاً توصیه نمیشه.

طراحی کابینت ال 14

رنگ خاص این کابینت‌ها خیلی به زیبایی آشپزخانه ال کمک کرده اما اگر نورپردازی با دقت بیشتری اجرا میشد زیباییش دوچندان بود.

طراحی کابینت ال 16

رنگ خاکستری کابینت همیشه خاصه؛ بی دلیل نیست که بهش پادشاه رنگ‌ها هم گفته میشه! فضای سبز پشت این آشپزخانه ال شکل یکی از آپشن‌های مهم این خونه هست.

طراحی کابینت ال 17

به طراح کابینت این آشپزخانه ال باید گفت دست مریزاد! ساده، شیک و مدرن، ترکیب رنگ‌های فوق العاده، طراحی دستگیره بی نظیر و ایجاد فضایی بی نهایت جذاب و خاص.

طراحی کابینت ال 18

کابینت هایی با درهای شیشه‌ای در کنار رنگ زیبا، ایده مناسبی هست تا آشپزخانه‌های ال شکل رو از یکنواختی دربیاره.

طراحی کابینت ال 19

هرچند که رنگ خاصی رو برای کابینت‌ها به کار برده، اما جانمایی اجاق گاز کنار باکس‌های بلند توصیه نمیشه.

طراحی کابینت ال 20

توی آشپزخانه ال، به جای میز نهارخوری میشه قسمتی از کانتر رو برای قرار دادن صندلی طراحی کرد.

طراحی کابینت ال 21

در مجاورت پنجره‌های بزرگ، بهترین موقعیت مکانی برای آشپزخانه ال شکل رو میشه در نظر گرفت.

نتیجه گیری و جمع بندی

در طراحی کابینت برای آشپزخانه ال شکل، به استفاده بهینه و مناسب از فضای آشپزخانه خیلی دقت کنید، رنگ‌های تیره رو با احتیاط استفاده کنید و همیشه برای پنجره‌های آشپزخانه احترام خاصی قائل باشید! به طور کلی طراحی کابینت آشپزخانه‌های ال می‌تونه خیلی جذاب و کاربردی باشه به شرطی که بیخودی شلوغ نشه و همه چیز با ظرافت و دقت در جای مناسب قرار بگیره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید