طراحی آشپزخانه باز و بسته

0
345
طراحی آشپزخانه باز و بسته
طراحی آشپزخانه باز و بسته

در دنیای امروز طراحی و دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه‌ای داره؛ در خونه‌های مدرن، آشپزخونه باز (اُپن) یکی از نمونه‌های بارز تغییر و دگرگونی در طراحی داخلی هست که طرفداران خاص خودش رو داره. در گذشته استفاده از آشپزخونه‌های باز چندان معمول نبود زیرا طراحی‌ها به گونه‌ای صورت می‌گرفت تا آشپزخونه به طور کامل از دید مهمان پنهان باقی بمونه.

مزایا و معایب طراحی آشپزخانه‌های باز و بسته

آشپزخونه‌های باز و بسته مزایا و معایب مختلفی دارن که باعث میشه هر کدوم بین افراد خاصی محبوب باشن. آشپزخونه‌های بسته فضایی امن برای آشپزی ایجاد می‌کنن که شما به راحتی می‌تونید به کارهای خودتون مشغول بشید. برخی از خانم‌های خانه‌دار ترجیح میدن مکانی آزاد و راحت برای پخت و پز داشته باشن و آشپزخونه‌های بسته بهترین گزینه برای این دسته از افراد هستن. از دیگر مزایای این مدل از آشپزخونه‌ها پنهان کردن ریخت و پاش موقع آشپزی ست و لازم نیست هنگام پخت و پز در حضور مهمان به جمع و جور کردن آشپزخونه مشغول بشید.

یکی از مشکلاتی که شما با طراحی آشپزخانه باز پیدا می کنید، کمبود جاست؛ به دلیل اینکه در این نوع از آشپزخونه، دیوار کمتری وجود داره به همان نسبت نیز جای کمتری برای جا دادن وسایل وجود داره. در کنار معایب باید به مزایای اون‌ها هم اشاره کنیم، برخی از افراد هستن که دوست دارن هنگام آشپزی تلویزیون تماشا کنن یا با دیگر اعضای خانواده صحبت کنن؛ آشپزخونه‌های باز این امکان رو به شما میدن تا هنگام پخت و پز وقت خود رو به تنهایی سپری نکنید. یکی از معایب آشپزخونه‌های باز پیچیدن بوی غذا در خونه است که اگر با این مسئله مشکل داشته باشید پس این طراحی مناسب سلیقه شما نیست.

موضوع مهم در طراحی آشپزخونه بهترین استفاده از فضاست؛ چه اون آشپزخونه طراحیش باز باشه چه بسته. اگر سلیقه و خلاقیت کافی در طراحی و دکوراسیون داخلی به کار برده نشه مطمئنا نتیجه خوبی در انتظارتون نیست. ترکیب دو طراحی متفاوت آشپزخونه باز و بسته با هم می تونه ایده خوبی برای طراحی و ساخت یه آشپزخونه باشه تا هم فضای کافی برای ظروف و وسایل داشته باشید و هم بتونید با قسمت‌های دیگه خونه و اعضای خانواده در ارتباط باشید.

نمونه‌هایی از طراحی‌های مختلف انواع آشپزخانه باز و بسته

در ادامه با همدیگه 15 تصویر از مدل‌های مختلف طراحی آشپزخونه رو می‌بینیم که امیدواریم برای شما نیز مفید واقع بشه.

آشپزخانه باز 1

رنگ سفید این آشپزخونه باز فضای دلنشین و روشنی رو ایجاد کرده؛ با اینکه طراحی این آشپزخونه به صورت باز هست و فضای کوچیکی داره اما استفاده از رنگ سفید باعث شده تا این نقطه ضعف به چشم نیاد. فضاهایی شبیه به این عکس چون پنجره‌ای به روی دیوار ندارن باید از نورهای سقفی مانند این آشپزخونه استفاده کنن تا نور کافی تأمین بشه.

آشپزخانه باز 2

طراحی این آشپزخونه به همراه ترکیب رنگ‌ها فضای مناسب و جذابی رو برای آشپزی ایجاد کرده. هماهنگی رنگ آشپزخونه با میز نهارخوری، دیوارها و قاب عکس‌ها به هوش طراح مربوط میشه که تونسته زیبایی رو بیشتر کنه.

آشپزخانه باز 3

در این عکس ما آشپزخونه‌ای رو داریم که به نوعی ترکیبی از آشپزخونه باز و بسته است؛ رنگ سفید یکی از بهترین انتخاب‌ها برای طراحی و دکوراسیون آشپزخونه هست و در این عکس هم استفاده منطقی از این رنگ رو می بینید.

آشپزخانه باز 4

در این عکس هم می تونید طراحی زیبا و استفاده از فضای کم رو ببینید؛ این آشپزخونه به گونه‌ای طراحی شده که هم با دیگر فضاهای خونه ارتباط داشته باشید و هم فضایی مخصوص به خودتون برای آشپزی داشته باشید. وجود پنجره بر روی دیوار نور مناسب رو برای روشن‌تر کردن آشپزخونه فراهم کرده.

آشپزخانه باز 5

نمونه دیگری از طراحی برای آشپزخونه باز رو در این عکس می بینید؛ یکی از مزایای این طراحی‌ها این هست که میشه از فضای کوچیک به نحو احسن استفاده کرد. در این عکس هم می بینیم که چطور از فضای کم به خوبی استفاده شده و با ترکیب رنگ‌های کرم و سفید آشپزخونه روشن‌تر به نظر می رسه، از وجود پنجره هم نباید غافل شد.

آشپزخانه باز 6

رنگ قهوه‌ای روشن به کار رفته در پیشخوان‌ها و استفاده از رنگ مشکی در کنار رنگ متضاد آن، یعنی سفید، نمای بسیار زیبایی در این آشپزخونه ایجاد کرده. این آشپزخونه از دو طراحی بسته و باز با هم استفاده کرده و کابینتای بیشتری برای ظروف آشپزخونه وجود داره.

آشپزخانه باز 7

در این عکس طراحی جذابی از یک آشپزخونه کاملاً باز داریم؛ با اینکه دیوار واحدی بین آشپزخونه و باقی خونه وجود نداره اما از زیبایی اون چیزی کم نکرده، ترکیب رنگ‌ها و وجود پنجره رو هم باید در طراحی دلنشین این فضا مؤثر بدونیم. میتونید مطلب طراحی آشپزخانه با پنجره رو هم ببینید.

اگر دقت کرده باشید هر زمان که تو آشپزخونه سفید از چوب به رنگ روشن استفاده میشه، زیبایی فضا دو برابر میشه، ما هم استفاده از این رنگ‌ها رو بهتون پیشنهاد میدیم.

آشپزخانه باز 8

همونطور که می بینید فضای کوچیکی در این عکس داریم و بهترین انتخاب برای استفاده از فضا، طراحی آشپزخونه باز هست که در این دکوراسیون نیز از این طراحی استفاده شده. رنگ چوب پارکت، کنار رنگ سفید آشپزخونه، چقدر فضا رو دوست داشتنی کرده.

آشپزخانه باز 9

سادگی طراحی کابینتا دلیل مهمی برای خلوت به نظر رسیدن آشپزخونه در فضایی کوچیکه.

آشپزخانه باز 10

آشپزخونه‌ای زیبا با طراحی فوق‌العاده و رنگ‌هایی مناسب، این فضا رو تبدیل به مکانی رؤیایی و جذاب کرده، رنگ سرمه‌ای انتخاب خوبی برای روح دادن به این فضاست؛ همچنین رنگ طلایی هم با هوشمندی کامل، زیبایی این آشپزخونه رو دو برابر کرده.

آشپزخانه باز 11

این طراحی آشپزخانه کوچک از کمبود جا بهترین استفاده رو کرده و همونجور که در عکس‌های قبل هم دیدیم رنگ سفید بهترین انتخاب برای فضاهای کوچیکه. شلفی که از سقف آویزون شده هم جذاب و دوست داشتنیه.

آشپزخانه باز 12

این آشپزخونه با طراحی باز یه مقدار شلوغ به نظر می رسه که به نظرم طرح دار کردن دیوار باعث این مسئله شده. رنگ‌های سفید و نقره‌ای ترکیب خوبی هستن و در این عکس هم این زیبایی دیده می شه.

آشپزخانه باز 13

رنگ چوب داخل این عکس یکی از جذاب‌ترین رنگ‌هاست و همونطور که می‌بینید فضا رو جذاب کرده، اما شاید طراحی بلاتکلیف این آشپزخونه از جذابیت اون کمی کم کرده.

آشپزخانه باز 14

در این عکس طراحی کاملی از یک آشپزخونه بسته داریم، درسته که ورودی آشپزخونه باز هست اما طراحی به شکلی هست که میشه اون رو در دسته آشپزخونه‌های بسته قرار داد. البته بنظر ما رنگ‌های به کار رفته خیلی جذاب نیستن و به نوعی باعث شدن تا فضای آشپزخونه شلوغ به نظر برسه.

آشپزخانه باز 15

یک آشپزخونه مدرن با رنگ سفید و ترکیبی از رنگ مشکی که با باقی قسمت‌های خونه هماهنگ شده و باعث افزایش جذابیت این فضا شده. یکی از نکات مهم در طراحی آشپزخونه‌های باز، هماهنگ بودن طراحی و رنگ اون‌ها با دیگر قسمت‌های خونه است که در این عکس هم این نکته رعایت شده.

نتیجه گیری و جمع بندی

طراحان دکوراسیون داخلی با ایده‌ها و خلاقیت‌های ناب خود می‌تونن از کمترین فضا، بهترین استفاده رو بکنن. دکوراسیون هر قسمت از خونه اهمیت داره و یکی از این بخش‌ها آشپزخونه است که برای خانم‌های خونه این نکته که فضایی امن و مناسب برای آشپزی داشته باشن، بسیار مهم هست.

در این محتوا ما سعی کردیم نمونه‌های جذابی از طراحی انواع آشپزخونه باز و بسته رو به شما ارائه بدیم تا شاید بتونید از اون‌ها در تغییر و طراحی دکوراسیون خونه‌های خودتون ایده بگیرید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید