جدیدترین مدل های طراحی آشپزخانه اپن

0
700
جدیدترین مدل های طراحی آشپزخانه اپن
جدیدترین مدل های طراحی آشپزخانه اپن

در سال‌های گذشته، آشپزخانه‌های ایرانی به عنوان حریم خصوصی برای ساکنین خونه عمل می کردند. کسی که توی آشپزخانه مشغول آشپزی و نظافت بود به محیط بیرون دید نداشت و متقابلا افراد بیرون آشپزخانه و اتاق نشیمن هم نمی تونستن آشپزخانه رو به طور مستقیم رصد کنند. این ویژگی کم کم از رخ آشپزخانه‌های ما محو شد و جای خودشو به آشپزخانه‌های اپن در شکل و شمایل متنوعی داد. جالبه بدونید که اپن آشپزخانه هم در این چند سال دستخوش تغییراتی زیادی بوده و از نوع نیمه بسته به نوع کاملا باز پیشرفت کرده و طراحی آشپزخانه اپن مدرن به عنوان یکی از موضوعات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه مورد توجه افرادی قرار گرفته که قصد ایجاد تغییر و تحول در دکوراسیون منزل خودشون را دارند. در اینجا با نمایش تعدادی تصویر از طراحی آشپزخانه اپن به بررسی نکاتی در این خصوص می پردازیم.

نقش آشپزخانه اپن در دنیای طراحی داخلی

همونطوری که از اسمش مشخصه، آشپزخانه اپن یعنی آشپزخانه باز که اصولا همه و یا بخشی از لوازم و اجزای آشپزخانه از قسمت اتاق نشیمن دیده میشه. حالا اینکه چطوری آشپزخانه اپن طراحی بشه که با طراحی داخلی خونه هماهنگ باشه کاملا به سلیقه و خواست شما بر می گرده. به طور کلی آشپزخانه یکی از اجزای کاربردی و تاثیرگذار در زیبایی محیط خونه محسوب میشه و اصولا همه افراد ساکن در یک خونه از محیط آشپزخانه خیلی استفاده می‌کنند. همسو بودن طراحی آشپزخانه و به خصوص طراحی اپن با فضای داخلی منزل، رابطه تنگاتنگی با زیبایی و ایده آل بودن آنچه که به چشم میاد داره. بنابراین طراحی این بخش از آشپزخانه رو دست کم نگیرید.

نمونه هایی از طراحی آشپزخانه اپن مدرن

طراحی آشپزخانه اپن 1

طراحی آشپزخانه جزیره، یکی از مدل‌های جدید و زیبایی هست که برای آشپزخانه‌های بزرگ بسیار چشم نواز خواهد بود.

طراحی آشپزخانه اپن 2

این تصویر یک نمونه از طراحی آشپزخانه باز یا اپن هست که با ترکیب رنگ جذاب و خاص طوسی و رنگ چوب برای کابینت ها و میز و نیمکت بیرون آشپزخانه یک هارمونی بی نظیر رو برای خونه ایجاد کرده.

طراحی آشپزخانه اپن 3

یک ایده ی زیبا در این تصویر وجود داره و اون هم تناسب رنگ صفحه روی اپن آشپزخانه و کابینت (میز جزیره) با برخی از وسایل آشپزخانه هست؛ یکی از نکات مهم طراحی اپن آشپزخانه که در این تصویر رعایت شده.

طراحی آشپزخانه اپن 4

قرار دادن برخی از وسایل آشپزخانه مثل مایکروویو و یا توستر در داخل اپن هم نمونه‌ی دیگری از طراحی اپن (جزیره) برای آشپزخانه هست و وسایل رو به خوبی از دید عموم مخفی کرده.

طراحی آشپزخانه اپن 5

استفاده دوگانه از اپن آشپزخانه: میز ناهارخوری و سینک ظرفشویی در کنار زیبایی سبک مینیمالیسم این آشپزخانه خیلی چشمگیر شده.

طراحی آشپزخانه اپن 6

نورپردازی مناسب برای اپن آشپزخانه هم یکی دیگر از اصول مهم در طراحی اپن آشپزخانه به حساب میاد.

طراحی آشپزخانه اپن 7

حقیقتا رنگ سفید در آشپزخانه و استفاده از این رنگ برای صفحه روی اپن آشپزخانه انتخاب جذابی هست.

طراحی آشپزخانه اپن 8

رنگ‌های متضاد و خیلی خاصی برای کابینت‌ها و اپن آشپزخانه در این تصویر می بینیم که یک محیط لاکچری رو به تناسب دیزاین این خونه به وجود آورده.

طراحی آشپزخانه اپن 9

طراحی اپن آشپزخانه و کابینت‌ها به شکل هلالی یکی دیگر از طرح‌های مدرن و زیبا هست که اگر رنگ بندی مناسبی براش استفاده بشه بی نظیر خواهد بود.

طراحی آشپزخانه اپن 10

طراحی اپن آشپزخانه به صورت ساده و کاربردی هم می تونه انتخاب خیلی از افراد باشه.

طراحی آشپزخانه اپن 11

صفحه‌های عریض بر روی اپن آشپزخانه، هم جنبه کاربردی تره داره و هم زیبایی خاصی به آشپزخانه اپن می بخشه.

طراحی آشپزخانه اپن 12

این هم یک نوع دیگه از طراحی آشپزخانه اپن هست. عملاً این آشپزخانه هیچ مرزی با فضای بیرون از آشپزخانه نداره و کاملاً اپن محسوب میشه.

طراحی آشپزخانه اپن 13

رنگ‌های تیره کابینت آشپزخانه و یک اپن به رنگی متضاد، قاعدتا بیشتر به چشم بیننده میاد.

طراحی آشپزخانه اپن 14

شاید بیشتر طراحی آشپزخانه‌های ایرانی رو به این شکل دیده باشید. یک اپن ساده برای آشپزخانه و جدا کردن اون از فضای منزل استفاده میشه.

این اپن آشپزخانه که یک جزیره فوق العاده زیبا هم هست می‌تونه برای آشپزخانه‌های خطی گزینه خوبی باشه.

آشپزخونه اپن خوبه یا بد؟

طراحی صحیح اپن آشپزخانه تاثیر بسیاری در جذابیت و ایجاده جلوه‌ای زیبا برای منزل خواهد گذاشت. هرچند که این طراحی از معماری غرب به آشپزخانه‌های ما وارد شده، اما اگر به صورت منطقی و اصولی طراحی بشه به خوبی می تونه با سبک زندگی امروزی ما ایرانی‌ها وفق پیدا کند و در اکثر خونه‌های ایرانی قابل استفاده و اجرا باشه.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید