22 ایده خلاقانه برای دیزاین آشپزخانه بزرگ و آشپزخانه کوچک

0
1575
22 ایده خلاقانه برای دیزاین آشپزخانه بزرگ و آشپزخانه کوچک
22 ایده خلاقانه برای دیزاین آشپزخانه بزرگ و آشپزخانه کوچک

دنیای جذاب طراحی آشپزخانه و ایده‌های هیجان انگیزی که ما برایش داریم، ممکنه در عمل حسابی گیجمون کنه. به خاطر همین هم هست که بهتر قبلش یه نگاهی به مدل‌هایی که در عمل خوب بودن نگاهی بندازیم. گرفتن راهنمایی برای داشتن یک آشپزخانه شیک و قشنگ چیز بدی نیست. برای همین هم ما چند نمونه مختلف از آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک رو برای شما جمع کردیم تا کمک کنیم آشپزخانه رویایی خودتون رو در هر اندازه‌ای که هست، بسازید یا تغییر بدین.

برای دیزاین آشپزخانه از کجا شروع کنیم؟

دیزاین آشپزخانه 1

قبل از هر چیز بهتر یه برنامه ریزی درست و حسابی برای آشپزخانه داشته باشیم. اول تصمیم بگیرید چه چیزهای نیاز دارید؟ برای مثال آشپزخانه بالا و نمونه ورق‌هایی که روی دیوار نصب شده رو نگاهی بندازین! می بینید که چندین مدل چوب میشه برای آشپزخانه انتخاب کرد. ببینید چه رنگی بیشتر دوست دارید و البته با بقیه وسایل ست میشه یا نه.

دیزاین آشپزخانه کوچک

دیزاین آشپزخانه 2

برای مثال دیزاین آشپزخانه کوچک جدید که اپنی خاص و متفاوت داره رو در بالا نگاه کنید. در بخشی از اون و برای قفسه‌ها، چوب به کار رفته و رنگ مشکیش آن را از بقیه خونه جدا کرده!

دیزاین آشپزخانه 3

عکس بالا یک نمونه دیزاین آشپزخانه فوقِ کوچک رو نشون میده. از دیوار روبرو به شکلی استفاده کرده که هم کارایی زیادی داره و هم یجور نما برای آشپزخانه محسوب میشه.

دیزاین آشپزخانه 4

حالا بریم سراغ یک دیزاین آشپزخانه کوچک و مدرن به رنگ روشن؛ می‌بینید که چوب را با رنگ سفید کابینت‌ها ترکیب کرده و با استفاده از گیاهان طبیعی و مصنوعی، فضای آشپزخانه را با نشاط کرده.

دیزاین آشپزخانه 5

اگر دقت کرده باشین، رنگ سفید خیلی برای دیزاین آشپزخانه‌های کوچک خوبه. ولی دلیل نمیشه که دست شما را برای استفاده از رنگ‌های مختلف ببنده؛ مثلا در عکس بالا، رنگ قهوه‌ای شکلاتی با رنگ سفید ترکیب شده.

دیزاین آشپزخانه 6

نظرتون درباره دیزاین این آشپزخانه کوچک چیه؟ رنگ سفید و قهوه‌ای تیره ترکیب شدن و از یک مبل هم استفاده کرده؛ صندلی‌های رنگی هم فضا را شاد‌تر کردن.

دیزاین آشپزخانه 7

در این مدل هم از رنگ آبی روشن و بافت و رنگ چوب بسیار هنرمندانه و زیبا برای طراحی آشپزخانه کوچک استفاده شده. میبینین؟ با اینکه فضا بسیار کوچکه اما اصلا دلگیر نیست!

رنگ سفید برای داشتن فضای بزرگتر در دیزاین آشپزخانه کوچک

دیزاین آشپزخانه 8

دیزاین آشپزخانه 9

برای دیزاین آشپزخانه‌های کوچک اگر از کاشی‌های سفید هم استفاده کنیم عالیه. چون که هم نسبت به آب و بخار مقاوم ترن هم اینکه تمیز کردنشون راحت تره.

دیزاین آشپزخانه 10

رنگ سفید رو هم می تونید با رنگ‌های پرانرژی مثل زرد ترکیب کنید و یه طراحی مدرن برای آشپزخانه کوچک بسازید.

دیزاین آشپزخانه 11

اگر سمت راست تصویر بالا را ببینید متوجه میشید که فر توکار استفاده کرده که جای کمتری بگیره. شاید شما هم تو فکر گذاشتن یه فر یا آوِن قشنگ توکار باشید و از این عکس ایده بگیرید.

دیزاین آشپزخانه 12

طراحی آشپزخانه کوچک بدون اُپِن بالا هم از مدل‌های خطی هستش که هم تو آشپزخانه‌های کوچک قابل استفاده است هم برای آشپزخانه‌های بزرگ. ولی از همه این حرف‌ها بگذریم، کاغذ دیواری که استفاده شده چقدر جالبه! رنگ سیمانی قشنگی داره که وسایل آشپزخانه را بیشتر به چشم میاره. بالا قفسه‌ها هم چراغ ال‌ای‌دی هست! چقدر راحت میشه شب‌ها با نورشون کار کرد.

دیزاین آشپزخانه بزرگ

دیزاین آشپزخانه 14

برای طراحی آشپزخانه بزرگ هم کلی ایده‌های جالب داریم. از طرح‌های کلاسیک داریم تا طرح‌های شیک و مدرن. مثلا در مدل بالا می بینید بین کابینت‌ها ستون‌های کوچیک گذاشته که حالت کلاسیک قشنگی بهش می‌ده. دیوار‌ها رو هم طرح آجری انتخاب کردن.

دیزاین آشپزخانه 15

به به عجب آشپزخانه بزرگی! همونطور که در عکس بالا می‌بینین، برای دیزاین آشپزخانه‌های کوچک محدودیتی در مورد انتخاب رنگ تیره وجود نداره. اتفاقاً استفاده از رنگ تیره در دیزاین آشپزخانه‌های بزرگ باعث میشن که آشپزخانه بسیار لوکس به نظر برسه.

دیزاین آشپزخانه 16

کل آشپزخانه یک طرف، دیزاین جزیره‌ش یک طرف! وقتی می‌گیم همیشه خلاقیت حرف اول رو میزنه همینه. طراح جوری جزیره‌ی آشپزخونه رو دیزاین کرده که وسطش یک میز نهارخوری و محیطی که اعضای خانواده دور هم جمع بشن ایجاد شده.

برای اطلاعات بیشتر میتونید مطلب طراحی آشپزخانه جزیره رو ببینید.

دیزاین آشپزخانه 17

دیزاین آشپزخانه 18

شاید هم بخواید در دیزاین آشپزخانه بزرگ خودتان از صندلی‌های اپن استفاده کنید. مثلا این دیزاینر از یکی صندلی‌های شیشه‌ای یا تلقی استفاده کرده! اگر هم دقت کنید بخش ظروف خاص و نوشیدنی‌ها تقریبا از فضای داخل آشپزخانه جدا افتاده.

ترکیب چند رنگ برای دیزاین آشپزخانه بزرگ

دیزاین آشپزخانه 19

ترکیب چند تا رنگ هم برای آشپزخانه بزرگ خیلی جذاب میشه. اگر یادتون باشه یک آشپزخانه با هم دیدیم که رنگش با رنگ محیطش متفاوت بود. حالا شاید دلتون بخواد چند تا عنصر مختلف را با هم ترکیب کنید و یک چیز کاملا متفاوت بسازید! مثلا در دیزاین آشپزخانه بزرگ اپن داری که در عکس بالا وجود داره، ترکیب رنگ سیاه و سفید از کابینت هایگلاس به چشم می‌خوره تا محیط آشپزخانه را از آن چیزی که هست بزرگتر نشون بده.

دیزاین آشپزخانه 20

یا آشپزخانه بالا که از رنگ قرمز برای صندلی هاش استفاده کرده.

دیزاین آشپزخانه 22

دیزاین آشپزخانه بزرگ بالا از یک اپن مربعی شکل استفاده کرده. بالای محل گاز هم خالی هستش! چقدر پاک کردنش راحت‌تر میشه.

دیزاین آشپزخانه 23

ترکیب رنگ سفید و قهوه‌ای اینجا خیلی قشنگ کار شده. به طور کل رنگ سفید خیلی رنگ خوبیه، کاری می‌کنه که وسایل آشپزخانه بیشتر به چشم بیان و فضا رو هم بزرگتر می‌کنه. راستی، کف آشپزخانه را هم فراموش نکنید! اینجا برای مثال از پارکت استفاده کردن.

دیزاین آشپزخانه 24

این طرح هم شبیه بالایی هستش و تفاوتش در رنگ چوبی هست که استفاده شده. اینطوری راحت‌تر می تونید انتخاب کنید چه رنگی رو بیشتر می پسندید.

دیزاین آشپزخانه 25

این دیزاین آشپزخانه جدید هم با یک بخش L مانند، آشپزخانه را از بقیه فضای خونه جدا کرده؛ چه طرح قشنگی هم برای کابینت هاش استفاده کرده.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید