سقف آسمان مجازی + قیمت؛ تصویری از آسمان که کمتر میشه دید!!!

0
1648
سقف آسمان مجازی – تصویری از آسمان که کمتر میشه دید!!!
سقف آسمان مجازی – تصویری از آسمان که کمتر میشه دید!!!

تا بحال به این فکر کردین که سقف اسمان مجازی یعنی چی؟ اصلا مگه اسمان سقف داره؟ یا اینکه اسمان وارد دنیای مجازی شده؟ شاید باورتون نشه اما همه ما شاید حداقل یکبار در زندگی خودمون از این اسمونای مجازی دیدیم اما چون اسم اون رو نمیدونستیم شنیدن این واژه الان برای ما سوال ایجاد کرده!

اما نگران نباشین سلام ساختمان امادست تا در این مقاله شمارو با انواع سقف اسمان مجازی و قیمت اون اشنا کنه و مجریان متخصص خودش رو در شهرهای مختلف ایران برای مشاوره رایگان و اجرای این نوع سقف ها در اختیارتون قرار بده تا لذت حضور در دل طبیهت رو به محیط مورد نظر شما بیاره.

سقف آسمان مجازی چیه؟

سقف آسمان مجازی یه نوع سقف کاذبه که روی سقف اصلی سوار میشه و مثل بقیه سقف کاذب ها، کاربردهایی داره، مثل:

  • پوشش
  • ایجاد نمای بهتر
  • کاهش ارتفاع سقف و …

توصیه میکنم برای آشنایی بیشتر با سقف کاذب مقاله زیر رو بخون:

انواع سقف کاذب

آسمان مجازی برای کجا کاربرد داره؟

تنوع سقف آسمان مجازی

خب! گفتیم یکی از کاربردهای سقف آسمان مجازی ایجاد زیبایی هست؛ ولی میشه از این نوع سقف کاذب در هرجایی استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگم آره! میشه سقف آسمان مجازی رو در هرجایی استفاده کرد؛ پذیرایی، راهرو، آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و هرجای دیگه ای. اما با این حال، بیشتر از این سقف در موارد خاصی چون آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق خواب استفاده میشه.

نمیخوام بگم فقط باید در این محل ها از آسمان مجازی استفاده کرد، ولی بیشترِ اجراهای سقف آسمان مجازی مربوط به این محل هاست. یعنی آسمان مجازی سقف کاذب آشپزخانه، خیلی بیشتر کار شده تا سقف راهرو یا آسانسور.

سقف آسمان مجازی در آشپزخانه

آشپزخانه محل پختن غذاست و و طبخ غذا هم از فعالیت های زمانبر محسوب میشه. بخاطر همین، باید دکور این محل خیلی خاص طراحی بشه. سقف آسمان مجازی میتونه فضای دلگیر آشپزخانه رو تغییر محسوسی بده و زیبایی های خاصی به اون ببخشه.

آسمان مجازی دریا

طرح آسمان مجازی سقف آشپزخانه میتونه تصویری از آسمانِ گمشده در زندگی شهری باشه یا هم که نمایی از پاییز دل انگیز باشه و یا استخری پر از آب. همه این طرح ها میتونن به آشپزخانه نفسی تازه بدن.

سقف کاذب آسمان مجازی در سرویس بهداشتی

طرح های مورد استفاده در سرویس بهداشتی، یادآور فضای آرامش بخشی هستن که میتونیم در این فضاهای کوچک استفاده کرد. فضاهای کوچکی که با طرح های خاص بزرگتر دیده میشن، تنش حاصل از بودن در فضای کوچک رو از آدم میگیرن و احساس تعلق به طبیعت رو در آدم زنده میکنن.

سقف آسمان آسمان مجازی اتاق خواب

هیچ جا مثل خانه خودِ آدم نمیشه و خوابیدن فقط تو اونه که خیلی میچسبه! شک نکن! اتاق خواب به عنوان محل خواب، هم میتونه بهترین محل خونه باشه و هم میتونه بدترین محل باشه.

سقف آسمان مجازی با طرح متناسب، میتونه اتاق خواب رو به سمت بهتر بودن سوق بده. البته میشه از دکورهای دیگه هم استفاده کرد ولی خوابیدن زیر آسمان شب با ستاره های بیشمارش لذت دیگه ای داره.

انواع سقف آسمان مجازی چیست؟

سقف مجازی

بخش جذاب سقف آسمان مجازی اینجاست! در این بخش میخوام انواع مختلف سقف آسمان مجازی رو برات تعریف کنم. اگر تا بحال پس زمینه هایی در مورد آسمان مجازی داشتی، شاید در آخر این بخش نظرت کاملاً تغییر کنه. پس ادامه مطلب رو بخون و غافلگیر شو!

نوع اول: سقف آسمان مجازی ثابت

این نوع از آسمان مجازی، از اجرای یک تصویر ثابت درست میشه. این تصویر ثابت میتونه یا واقعی باشه و یا با نرم افزارهای ویرایش تصویر تولید بشه. تصویر انتخاب شده، روی زمینه مناسب اون چاپ میشه و با روش های اجرایی که در ادامه میگم، به سقف متصل میشه.

سقف آسمان مجازی متحرک

نوع دوم: سقف آسمان مجازی متحرک

خب این هم از بخش غافلگیر کننده!!! نوع متحرک آسمان مجازی که خیلی شیک تر از نوع ثابت هست، از یه صفحه نمایش تشکیل میشه که در اون فیلمی از یه منظره پخش میشه. دقیقا مثل لوازم خانگی فروشی ها که فیلمی از مناظر رو پخش میکنن؛ ولی با این تفاوت که این صفحه نمایش طوری استتار شده که در نگاه اول کسی متوجه فرق اون با یه بازشوی سقف و یا پنجره نمیشه.

تغییرات تصویر در طول روز و با توجه به تغییر مکان خورشید واقعی تنظیم میشه تا الهام دهنده یه بازشوی واقعی باشه. میتونی حرکات ابرها رو در این آسمان مجازی حس کنی و تغییرات شدت نور در روز و شب، کاملا محسوسه.

سقف کاذب آسمان مجازی متحرک

هرچند این نوع آسمان مجازی زیبایی بیشتری به سقف میده ولی بیشتر اجراهایی که انجام میشه مربوط به سقف آسمان مجازی ثابته و آسمان مجازی متحرک کمتر انجام میشه. شاید قیمت بالای اون یکی از دلایلی باشه که کمتر کسی به سمت اون میره ولی بعضی از گرونی ها می اَرزن!!!

در ادامه با توجه به کاربرد بیشتر سقف آسمان مجازی ثابت، در متن منظور از آسمان مجازی، نوع ثابت اونه و به این نوع پرداخته میشه.

قیمت سقف آسمان مجازی چنده؟

آسمان مجازی متحرک

قیمت سقف آسمان مجازی به سه صورت متری، تایلی و تمام شده وارد میشه. از بین همه این روش ها، روش تمام شده روش بهتری هست؛ چرا که قیمت نهایی مشخص میشه. ولی در روش متری و تایلی بخاطر مشخص نبودن قیمت نهایی، نوسان قیمت زیاده.

قیمت سقف آسمان مجازی بصورت مترمربع در جدول زیر اومده ولی نباید خیلی به اون اتکا کرد؛ چرا که امکان داره بعد از اتمام کار، قیمت سقف آسمان مجازی بیشتر از اون چیزی بشه که گفته شده.

بروزرسانی : 0

  واحد حداقل قیمت حداکثر قیمت بروز رسانی
آسمان مجازی (چاپی) مترمربع 0 0 0

چطور سقف آسمان مجازی رو اجرا میکنن؟

اجرای سقف آسمان مجازی

اجرای سقف آسمان مجازی وابستگی زیادی به اندازه تایل داره. سازه زیر آسمان مجازی باید خودش رو با اندازه تایل وفق بده. اگر تایل ها بزرگ باشن، باید از سازه قویتری استفاده بشه و اگر تایل ها کوچک باشن از سازه ی به مراتب ضعیفتری استفاده میشه.

ورق های آسمان مجازی 180×120 هستن. استانداردی که برای تایل ها در نظر گرفته میشه مضربی از 60 سانتیمتره و اندازه ای که بیشتر از همه مورد استفاده قرار میگیره تایل 60×60 هست.

در ادامه روش های مورد استفاده برای سقف آسمان مجازی گفته شده:

تایل 60×60

معمولاً مجری ها تایل 60×60 رو اجرا میکنن و 99 درصد سقف های آسمان مجازی با تایل 60×60 اجرا شده. در این روش اجرا، هر ورق آسمان مجازی به 6 قطعه تقسیم میشه که هر تکه با استفاده از سازه های آلومینیومی به سقف متصل میشه؛ درست مثل تایل های گچی 60×60.

تایل متفرقه

تایل های مورد استفاده در سقف آسمان مجازی میتونه در سایزهای بزرگتر هم برش داده بشه. بزرگترین اندازه اونها 180×120 هست که محدودیت دستگاه چاپ و ورق های آسمان مجازی، نمیذاره سایزهای بزرگتر از اون رو داشته باشیم. همین سایز هم برای یه ورق سایز بزرگی هست و در صورتی که به خوبی مهار نشه، امکان شکست یا تغییرشکل اون زیاده.

جنس ورق آسمان مجازی از چیه؟

تا اینجای کار در مورد سقف آسمان مجازی صحبت شد ولی در مورد مهمترین بخش اون یعنی نوردهی سقف صحبتی نشد.

نوردهی سقف آسمان مجازی، رابطه مستقیم با جنس ورق استفاده شده در اون سقف داره؛ بطوری که در بعضی از ورق ها امکان نوردهی از پشت آسمان مجازی وجود نداره و باید فکر دیگری برای نوردهی کرد.

انواع ورقهایی که برای آسمان مجازی استفاده میشن عبارت اند از:

  1. ورق شفاف
  2. ورق دوغی
  3. ورق رنگی
  4. ورق تاریک

حالا بریم ببینیم هرکدوم چه ویژگی‌هایی دارن….

1. ورق شفاف

این ورق ها کیفیت بسیار بالایی دارن و مثل شیشه نور رو به خوبی عبور میدن. بخاطر همین رفتار، از این ورق در آسمان مجازی کمتر استفاده میشه چون در آسمان مجازی نور باید پخش بشه تا این که رد بشه. کاربرد بیشتر این نوع ورق در صنعت هست و جاهایی که استفاده از شیشه مناسب نیست میتونیم از این ورق استفاده کنیم.

2. ورق دوغی

مدل سقف آسمان مجازی 2

پرکاربردترین نوع ورق آسمان مجازی که نور رو به خوبی پخش میکنه. این ورق از مواد درجه دو ساخته میشه و کیفیت ساخت قابل قبولی داره. با چاپ طرح مورد نظر روی این ورق ها، طرح آسمان مجازی رو میشه با کیفیت تمام اجرا کرد.

3. ورق رنگی

ورق های رنگی به رنگ ها قرمز، آبی، سبز و … موجودن و میشه طرحهای آسمان مجازی رو روی اونها پیاده کرد. این ورق ها نور رو از خودشون عبور میدن و طرح های مورد استفاده برای این ورق ها حتما باید با رنگ ورق متناسب باشن. برای مثال استفاده از ورق رنگ نارنجی برای پس زمینه شکل برگهای پاییزی خیلی مناسبه و کیفیت آسمان مجازی رو چند برابر میکنه.

4. ورق تاریک

برعکس بقیه ورق ها که نور رو از خودشون عبور میدن، این نوع ورق هیچگونه نوری رو از خودش عبور نمیده. کاربرد این ورق ها در آسمان مجازی خیلی کمه و از مواد درجه 3 ساخته میشن. برای نوردهی این نوع آسمان مجازی باید از روش های دیگری استفاده کرد که استفاده از نورمخفی اطراف آسمان مجازی یکی از این روشهاست.

مجری سقف آسمان مجازی رو از کجا پیدا کنم؟

سقف کاذب آسمان مجازی 1

حالا که با تمام مفاهیم مربوط به سقف آسمان مجازی آشنا شدی، اگر دنبال مجری سقف آسمان مجازی هستی باید بهت بگم که خوب جایی اومدی! تیم ما، مجری های باتجربه و کارآمد رو بهت معرفی میکنه و با ارسال درخواست میتونی از مشاوره و بازدید کارشناس‌هامون برخوردار بشی، اون هم بصورت رایگان!!! پس زودتر درخواستت رو تو سایت بفرست و طبیعت رو به خانه خودت ببر!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید