نصب کابینت آشپزخانه، قیمت و اجرت ساخت کابینت زمینی و دیواری سال 98

0
243
نصب کابینت آشپزخانه، قیمت و اجرت ساخت کابینت زمینی و دیواری سال 98
نصب کابینت آشپزخانه، قیمت و اجرت ساخت کابینت زمینی و دیواری سال 98

آخرین بروزرسانی

به این مطلب رای دهید

کار هر کس نیست خرمن کوفتن، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن. تمام مراحل سفارش و نصب کابینت آشپزخانه در همین ضرب‌المثل معروف خلاصه می‌شود. شما هم اگر قصد دارید برای خانه‌ی قدیمی یا آپارتمان نوسازتان، سفارش ساخت کابینت‌هایی زیبا و خوش‌ساخت بدهید، این ضرب‌المثل را گوشه‌ای از ذهن‌تان نگه‌دارید و بدانید از گرفتن قیمت و طراحی کابینت گرفته تا ساخت و نصب، همه و همه مراحلی تخصصی هستند که باید با دقت و حوصله، به‌دست یک گروه حرفه‌ای و باتجربه انجام شوند.

مثلاً تعیین و محاسبه‌ی قیمت تمام‌شده، خیلی راحت نیست و به موارد زیادی مثل جنس چوب، یراق‌آلات و… بستگی دارد. ساخت و نصب کابینت هم که از اول تا به آخر پر از نکته و ریزه‌کاری‌هایی است که باید موبه‌مو رعایت شوند تا نتیجه‌ی کار راضی‌کننده باشد. اگر می‌خواهید در مورد مراحل گرفتن قیمت، سفارش و ساخت کابینت بدانید تا پایان این مطلب با ما همراه شوید.

قیمت خرید و نصب کابینت آشپزخانه و اجرت ساخت

فرض کنید مبلغی را برای سفارش کابینت درنظر گرفته‌اید و قبل از هر چیز می‌خواهید بدانید با این پول می‌توانید کابینت موردعلاقه‌تان را داشته باشید یا نه؟ قبل از هر چیز بهتر است بدانید کابینت دقیقاً حکم لباس یک آشپزخانه را دارد و قرار است مطابق با اندازه‌ها، سلیقه و بودجه‌ای که در نظر دارید طراحی و ساخته شود.

در اصل این شما هستید که باید تمام جزئیات مثل جنس کابینت ام‌دی‌اف، ممبران، فلزی و… را انتخاب کنید و در مورد نوع لوازم مصرفی و یراق‌آلات نظر بدهید. بعد از تعیین تمام این‌ها، کابینت‌سازان می‌توانند قیمت تمام‌شده را به‌صورت تقریبی اعلام کنند.

شما می‌توانید اطلاعات اولیه‌ای مثل متراژ آشپزخانه، جنس کابینت و… را در لینک زیر وارد و قیمت پیشنهادی و منصفانه کابینت‌کاران سلام ساختمان را دریافت کنید.

کابینت آشپزخانه

آموزش نصب و ساخت کابینت آشپزخانه دیواری و زمینی

بعد از پرس‌وجو در مورد قیمت و انتخاب کابینت‌کار نوبتی هم باشد نوبت به مراحل عملی کار می‌رسد. از این جا به بعد قرار است دل به دریا بزنیم و اختیار صفر تا صد کار را به یک کابینت‌ساز مورد اعتماد بسپاریم. اگر می‌خواهید دیدی کلی در مورد مراحل کار پیدا کنید و ببینید قرار است چه اتفاقی برای آشپزخانه‌ی خالی و بی‌روح‌تان بیفتد، با سه قدم کلی از طراحی تا نصب با ما همراه باشید.

قدم اول: طراحی

کابینت‌کار بعد از توافق‌های اولیه به منزل شما می‌آید و آشپزخانه‌تان را از نزدیک می‌بیند. او از شما در مورد طرحی که در ذهن‌ دارید می‌پرسد و نظرتان را در مورد جنس بدنه، در، یرق‌آلات و… جویا می‌شود. اندازه‌های دقیق دیوارها، در و پنجره را یادداشت می‌کند و در نهایت با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص طرح اولیه را آماده می‌کند.

در این مرحله شما طرح آماده شده را می‌بینید و آن‌وقت است که می‌توانید چیزهایی را اضافه یا کم کنید. می‌شود گفت حالا دیگر تکلیف همه چیز روشن است. طرح اولیه آماده شده، نوع و جنس مواد مصرفی مشخص است و شما در یک قدمی شروع کار قرار دارید.

قدم دوم: ساخت

در این مرحله کار اصلی کابینت‌سازان شروع می‌شود. کابینت‌کار، تخته‌های مورد نظر شما، ابزارها و… را تهیه می‌کند و مطابق با اندازه‌های گرفته شده برش می‌زند و تمامی قطعه‌ها را جدا جدا آماده می‌کند. سپس سوراخ‌ها و شیارهایی که برای وصل کردن قطعه‌ها به هم نیاز است را ایجاد می‌کند. در آخرین مرحله از کار ساخت، تمام این قطعه‌ها مطابق با اصول و ریزه‌کاری‌های خاصی به هم وصل می‌شوند.

خوب است بدانید خیلی از این مراحل توسط دستگاه‌های خاصی انجام می‌شود که باعث می‌شوند نتیجه‌ی نهایی کار، ظریف‌تر و تمیزتر از آب در بیایند.

قدم سوم: نصب

مرحله‌ی نصب کابینت‌ها، دست کمی از مرحله‌ی ساخت ندارد و کابینت‌کاران تمام سعی و تلاش‌شان را برای تحویل یک کار بی‌عیب و نقص انجام می‌دهند. قبل از هر کاری جای کابینت‌ها را روی دیوار علامت‌گذاری می‌کنند. بعد نوبت به نصب اتصلاتی می‌رسد که قرار است وزن کابینت‌ها را تحمل کنند.

اتصال 45 این روزها بین کابینت‌سازان طرفداران بیشتری دارد چون وزن زیادی را تحمل می‌کند. بعد از اتصالات، نوبت به نصب کابینت‌ها می‌رسد و ابتدا کابینت‌های زمینی، بعد کابینت‌های دیواری، سپس درها و درنهایت روکش کابینت‌ها سرجای‌شان قرار می‌گیرند. در پایان نیز تمام درها، کشوها و… کنترل می‌شوند و اشکالات‌شان رفع می‌شود.

در این مرحله دیگر کابینت‌ها آماده هستند و می‌توانید به سراغ مرحله‌ی جذاب چیدن وسایل در کابینت بروید.

تمام این مراحل، نکات و ریزه‌کاری‌هایی دارند که باید توسط یک کابینت‌کار ماهر و کاربلد انجام شود. گروه سلام ساختمان، کابینت‌کارهای حرفه‌ای و باتجربه‌ای دارد اما همیشه از همکاری با کابینت‌سازانی که علاقه به فعالیت در این زمینه دارند استقبال می‌کند. اگر به عنوان یک کابینت‌کار ماهر، قصد همکاری با گروه سلام ساختمان را دارید، همین‌ حالا از طریق لینک زیر وارد این سایت شوید و ثبت‌نام کنید:

نصب کابینت آشپزخانه در تهران ، کرج و شهرستان

پشت هر تصویر زیبا از آشپزخانه‌ای با کابینت‌های زیبا و دل‌نشین، تلاش یک تیم ماهر و حرفه‌ای قرار دارد. اول راه یعنی دقیقاً همان روزهایی که تازه شروع کرده‌اید درباره‌ی قیمت‌ها پرس‌وجو کنید، چندان متوجه‌ی اهمیت این موضوع نمی‌شوید ولی هر چه جلوتر می‌روید، می‌بینید در طراحی، ساخت و نصب کابینت آشپزخانه دریایی از نکته‌ها و ریزه‌کاری‌ها وجود دارد.

جزئیات اجرایی و محاسبات فراوانی نیز باید در نظر گرفته شوند که انجام دادن‌شان کار هر کسی نیست. گروه سلام ساختمان یک تیم کاربلد و قوی از نجارها و کابینت‌سازها تشکیل داده است. اگر می‌خواهید ساخت کابینت آشپزخانه‌تان را به یک تیم خوب و حرفه‌ای بسپارید وارد لینک زیر شوید و سفارش‌تان را ثبت کنید:

ساخت و نصب کابینت آشپزخانه

ساخت کابینت آشپزخانه

در بالا کمی در مورد مراحل ساخت کابینت آشپزخانه توضیح دادیم ولی می‌خواهیم کمی جزئی‌تر شما را با این مرحله از کار آشنا کنیم تا در زمان سفارش ساخت کابینت بدانید دقیقاً قرار است چه مراحلی را پشت سر بگذارید.

1)  پیش طرح: کابینت‌کاران قبل از هرچیزی دوست دارند از سلیقه و خواست مشتری‌شان باخبر شوند. بالاخره هر کسی قبل از سفارش، طرحی در ذهن دارد یا عکسی از یک آشپزخانه زیبا در اینترنت دیده است و دلش می‌خواهد کابینتی درست به همان زیبایی داشته باشد. کابینت‌ساز در این مرحله‌، از ایده‌های ذهنی شما باخبر می‌شود و مطابق با خواسته‎‌تان در مراحل بعدی جلو می‌رود.

2) اندازه‌گیری و نکاتش: در این مرحله کابینت‌ساز شروع به اندازه‌گیری گوشه و کنار آشپزخانه‌تان می‌کند. از طول و عرض گرفته تا ارتفاع دیوارها و در و پنجره‌ها را اندازه می‌گیرد و از شما در مورد قسمت‌هایی می‌پرسد که قرار است با کابینت جایگزین شود. همچنین اطلاعاتی مثل نوع گاز، اندازه‌ی هود و یخچال و… را نیز باید در همین مرحله به کابینت‌کار بدهید.

البته برای وسایل آشپزخانه، اعداد استانداردی وجود دارد که کابینت‌کارها طبق همان اصول پیش می‌روند و اندازه‌گیری‌ها را انجام می‌دهند. مثلاً برای هود، 60 تا 90 , یخچال 180*95, سینک 60 تا 120, ماشین ظرف‌شویی، لباس‌شویی 60  و برای گاز معمولی 90 سانتی‌متر به‌صورت استاندارد در نظر می‌گیرند.

3) طراحی: بعد از اندازه‌گیری، حالا نوبت به طراحی می‌رسد. این طراحی درست بر اساس خواست و سلیقه‌ی شما و البته محدودیت‌های فضایی که دارید، انجام می‌شود. نکاتی مثل فاصله‌ی یخچال، گاز و سینک نیز در همین مرحله لحاظ می‌شود. به‌این صورت که سعی می‌کنند فاصله‌ها را طوری تعیین کنند که خیلی از هم دور نباشند و شما هنگام استفاده از آشپزخانه به راحتی به هر سه این‌ وسایل دسترسی داشته باشید.

بیشتر طراحان کارشان را با نرم‌افزارهای کاتیا یا تری‌دی‌مکس انجام می‌دهند و خروجی نهایی را برای تأیید در اختیار شما قرار می‌گذارند.

4) انتخاب مصالح مصرفی: هر کدام از مواد اولیه‌ای که برای ساختن کابینت استفاده می‌شوند مزایا و معایبی دارند. مثلاً ام‌دی‌اف مقاومت خیلی بالایی در برابر رطوبت و ضربه دارد ولی برای طراحی‌های خاص مناسب نیست. یا مثلاً در کابینت جنس ممبران محدودیت رنگ وجود دارد. هم‌چنین ابزار و یراق‌آلات متعددی مثل ریل‌ها، دستگیر‌ه‌ها و… با کیفیت‌های متفاوت در بازار وجود دارند، اما درنهایت این شما هستید که باید برای انتخاب همه‌ی این‌ها تصمیم بگیرید.

5) محاسبه‌ی اندازه برای برش‌کاری: برای برش‌کاری اندازه‌های استانداردی وجود دارد که  باتوجه به درخواست شما و محدودیت‌های هر آشپزخانه‌ می‌تواند تغییر کند. برای اطلاعات بیشتر شما، تعدادی از این اندازه‌های استاندارد در ادامه آورده شده است:

اندازه‌های استاندارد کابینت زمینی: عرض 60, ارتفاع 72, عمق 56

یونیت‌های دیواری: عمق 30 تا 35, ارتفاع 70 تا 90

طول کابینت‌های سینک: 90 تا 120

مینی سوپر: ارتفاع 185, عرض 30

6) اجرای برش‌کاری: برش‌کاری کابینت‌ را در دو مرحله انجام می‌دهند. اول ورقه‌ها را به اندازه‌های کوچک‌تر خرد می‌کنند و سپس در اندازه‌های دقیق برش می‌دهند.

7) لبه چسبانی: لبه‌های کار را با نوار باریکی از جنس PVC ، به عمق یک تا دو میلی‌متر می‌پوشانند تا هم زیباتر دیده شود و هم رطوبت به داخل‌شان نفوذ نکند. اگر لبه‌های PVC به کمک دستگاه چسبانده شوند تمیزتر از کار درمی‌آیند و کار ظریف‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

8) شیار زدن: در این مرحله شیارهایی در پشت کابینت‌ها ایجاد می‌کنند تا برای چسباندن فیبر پشت کار آماده شوند.

9) سوراخ زدن: روی بدنه‌ی کابینت‌ها باید سوراخ‌هایی ایجاد شود که بتوانند ریل، کف، زیرطبقه‌ها و… را به بدنه اصلی وصل کنند.

10) مونتاژکاری: این‌جا دیگر تمام قطعه‌ها بریده و آماده‌ شده‌اند و حالا باید به بهترین شکل به هم وصل شوند.

در این مطلب به تمام مراحل نصب کابینت اشاره شد. اگر شما هم قصد نصب کابینت برای آشپزخانه‌تان را دارید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ خوب است بعد از خواندن این مطلب، برای بررسی جزییات بیشتر سری هم به لینک زیر بزنید و اطلاعات بیشتری در این باره به دست بیاورید! این شما و این هم مطلبی درباره‌ی صفر تا صد ساخت و نصب کابینت آشپزخانه!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید