نصب کابینت آشپزخانه، قیمت و اجرت ساخت کابینت زمینی و دیواری سال 98

0
1635
نصب کابینت آشپزخانه، قیمت و اجرت ساخت کابینت زمینی و دیواری سال 98
نصب کابینت آشپزخانه، قیمت و اجرت ساخت کابینت زمینی و دیواری سال 98

کار هر بُز نیست خرمن کوفتن، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن. تمام مراحل سفارش و نصب کابینت آشپزخانه در همین ضرب‌المثل معروف خلاصه می‌شود. شما هم اگر قصد دارید برای خانه‌ی قدیمی یا آپارتمان نوسازتان، سفارش ساختن کابینت‌ آشپزخانه زیبا و خوش‌ساخت بدهید، حتما این ضرب‌المثل را گوشه‌ای از ذهن‌تان نگه‌دارید. همچنین لازم است بدانید از طراحی کابینت گرفته تا ساخت و نصب، همه و همه مراحلی تخصصی هستند که باید با دقت و حوصله، به‌دست یک گروه حرفه‌ای و باتجربه انجام شوند.

مثلاً تعیین و محاسبه‌ی قیمت تمام‌شده، خیلی راحت نیست و به موارد زیادی مثل جنس چوب، یراق‌آلات و… بستگی دارد. ساخت و نصب کابینت هم که از اول تا به آخر پر از نکته و ریزه‌کاری‌هایی است که باید موبه‌مو رعایت شوند تا نتیجه‌ی کار راضی‌کننده باشد. اگر می‌خواهید در مورد مراحل گرفتن قیمت، سفارش و ساخت کابینت بدانید تا پایان این مطلب با ما همراه شوید.

قیمت خرید و نصب کابینت آشپزخانه و اجرت ساخت

فرض کنید مبلغی را برای سفارش کابینت درنظر گرفته‌اید و قبل از هر چیز می‌خواهید بدانید با این پول می‌توانید کابینت موردعلاقه‌تان را داشته باشید یا نه؟ پس باید ابتدا قیمت کابینت آشپزخانه را بسنجید. قبل از هر چیز بهتر است بدانید کابینت دقیقاً حکم لباس یک آشپزخانه را دارد و قرار است مطابق با اندازه‌ها، سلیقه و بودجه‌ای که در نظر دارید طراحی و ساخته شود. شما با توجه به بودجه و نیاز خودتان انتخاب میکنید که این لباس چه شرایطی داشته باشد.

در اصل این شما هستید که باید تمام جزئیات مثل جنس کابینت که از چه متریالی باشد، طراحی کابینت ها، نوع لوازم مصرفی و یراق‌آلات نظر بدهید. البته برای همه این موارد باید حتما با کابینت ساز های خبره و منصف مشورت کنید. بعد از تعیین تمام این‌ها به کمک کابینت ساز و تعیین طرح نهایی کار، کابینت‌سازان می‌توانند قیمت تمام‌شده را به‌صورت دقیق به شما اعلام کنند.

ما در سلام ساختمان به شما کابینت ساز حرفه ای و منصف معرفی میکنیم. کافیست درخواست خودتان را در سایت ما ثبت کنید تا به شما کابینت ساز مطمئن را در شهر خودتان معرفی کنیم. میتوانید از بین کابینت ساز های مختلف که میشناسید و کابینت ساز معرفی شده از سوی ما، مقایسه کرده و با کسی که بهترین قیمت را در کنار بالاترین کیفیت به شما ارائه می‌دهد قرارداد ببندید.

کابینت آشپزخانه

آموزش نصب و ساخت کابینت آشپزخانه دیواری و زمینی

بعد از پرس‌وجو در مورد قیمت و انتخاب کابینت‌کار نوبتی هم باشد نوبت به مراحل عملی کار می‌رسد. از این جا به بعد قرار است دل به دریا بزنیم و اختیار صفر تا صد کار را به یک کابینت‌ساز مورد اعتماد بسپاریم. اگر می‌خواهید دیدی کلی در مورد مراحل کار پیدا کنید و ببینید قرار است چه اتفاقی برای آشپزخانه‌ی شما بیفتد، با سه قدم کلی از طراحی تا نصب با ما همراه باشید.

طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت ساز بعد از صحبت ها و توافق های اولیه به منزل شما می‌آید و آشپزخانه‌تان را از نزدیک می‌بیند. او از شما در مورد طرحی که در ذهن‌ دارید می‌پرسد و نظرتان را در مورد جنس بدنه، درب، یرق‌آلات و… جویا می‌شود. اندازه‌های دقیق دیوارها، در و پنجره را یادداشت می‌کند و در نهایت با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص طراحی کابینت آشپزخانه شما را به صورت طرح اولیه آماده می‌کند.

در این مرحله شما طرح آماده شده را می‌بینید و آن‌وقت است که می‌توانید چیزهایی را اضافه یا کم کنید. می‌شود گفت حالا دیگر تکلیف همه چیز روشن است. طرح اولیه آماده شده، نوع و جنس مواد مصرفی مشخص است و شما در یک قدمی شروع کار قرار دارید.

ساخت کابینت آشپزخانه

در این مرحله کار اصلی کابینت‌سازان شروع می‌شود. کابینت‌ساز، تخته‌های مورد نظر شما، ابزارها و… را تهیه می‌کند و مطابق با اندازه‌های گرفته شده برش می‌زند و تمامی قطعه‌ها را جدا جدا آماده می‌کند. سپس سوراخ‌ها و شیارهایی که برای وصل کردن قطعه‌ها به هم نیاز است را ایجاد می‌کند. در آخرین مرحله از کار ساخت، تمام این قطعه‌ها مطابق با اصول و ریزه‌کاری‌های خاصی به هم وصل می‌شوند.

خوب است بدانید خیلی از این مراحل توسط دستگاه‌های خاصی انجام می‌شود که باعث می‌شوند نتیجه‌ی نهایی کار، ظریف‌تر و تمیزتر از آب در بیایند.

نصب کابینت آشپزخانه

مرحله‌ی نصب کابینت‌ها، دست کمی از مرحله‌ی ساخت ندارد و کابینت‌سازان تمام سعی و تلاش‌شان را برای تحویل یک کار بی‌عیب و نقص انجام می‌دهند. قبل از هر کاری جای کابینت‌ها را روی دیوار علامت‌گذاری می‌کنند. بعد نوبت به نصب اتصلاتی می‌رسد که قرار است وزن کابینت‌ها را تحمل کنند.

برای نصب کابینت، شیوه های اتصال مختلفی ابداع شده است که اتصالی موسوم به «اتصال 45» این روزها بین کابینت‌سازان طرفداران بیشتری دارد. این نوع اتصال وزن زیادی را تحمل می‌کند. بعد از اتصالات، نوبت به نصب کابینت‌ها می‌رسد و ابتدا کابینت‌های زمینی، بعد کابینت‌های دیواری، سپس نصب درب های کابینت آشپزخانه و درنهایت روکش کابینت‌ها سرجای‌شان قرار می‌گیرند. در پایان نیز تمام درها، کشوها و… کنترل می‌شوند و اشکالات‌شان رفع می‌شود.

در این مرحله دیگر کابینت‌ها آماده هستند و می‌توانید به سراغ مرحله‌ی جذاب چیدن وسایل در کابینت بروید.

تمام این مراحل، نکات و ریزه‌کاری‌هایی دارند که باید توسط یک کابینت‌کار ماهر و کاربلد انجام شود. گروه سلام ساختمان، کابینت‌کارهای حرفه‌ای و باتجربه‌ای دارد اما همیشه از همکاری با کابینت‌سازانی که علاقه به فعالیت در این زمینه دارند استقبال می‌کند. اگر به عنوان یک کابینت‌کار ماهر، قصد همکاری با گروه سلام ساختمان را دارید، فرم ثبت نام کابینت سازان را در سایت ما پر کرده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

نصب کابینت آشپزخانه در تهران ، کرج و شهرستان

پشت هر تصویر زیبا از آشپزخانه‌ای با کابینت‌های زیبا و دل‌نشین، تلاش یک تیم ماهر و حرفه‌ای قرار دارد. اول راه یعنی دقیقاً همان روزهایی که تازه شروع کرده‌اید درباره‌ی قیمت‌ها پرس‌وجو کنید، چندان متوجه‌ی اهمیت این موضوع نمی‌شوید. اما هر چه جلوتر می‌روید، می‌بینید در طراحی، ساخت و نصب کابینت آشپزخانه دریایی از نکته‌ها و ریزه‌کاری‌ها وجود دارد.

جزئیات اجرایی و محاسبات فراوانی نیز باید در نظر گرفته شوند که انجام دادن‌شان کار هر کسی نیست. همانطور که گفتیم، گروه سلام ساختمان یک تیم کاربلد و قوی از نجارها و کابینت‌سازها تشکیل داده است. میتوانید درخواست کابینت ساز خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید. ما به صورت کاملا رایگان کابینت ساز هایی خبره و حرفه ای به شما معرفی میکنیم. کابینت ساز هایی در شهر شما.

ساخت و نصب کابینت آشپزخانه

ساخت کابینت آشپزخانه

در بالا کمی در مورد مراحل ساخت کابینت توضیح دادیم ولی می‌خواهیم کمی جزئی‌تر شما را با این مرحله از کار آشنا کنیم تا در زمان سفارش ساخت کابینت بدانید دقیقاً قرار است چه مراحلی را پشت سر بگذارید. البته در مطلب جداگانه ای با عنوان ساخت کابینت آشپزخانه، به صورت کامل و مفصل در مورد این مبحث صحبت کرده ایم که توصیه میکنیم حتما آن را مطالعه کنید.

1)  پیش طرح: کابینت‌سازان قبل از هرچیزی دوست دارند از سلیقه و خواست مشتری‌شان باخبر شوند. بالاخره هر کسی قبل از سفارش، طرحی در ذهن دارد یا عکسی از یک آشپزخانه زیبا در اینترنت دیده است و دلش می‌خواهد کابینتی درست به همان زیبایی داشته باشد. کابینت‌ساز در این مرحله‌، از ایده‌های ذهنی شما باخبر می‌شود و مطابق با خواسته‎‌تان در مراحل بعدی جلو می‌رود.

2) انتخاب مصالح مصرفی: این مرحله میتواند حتی قبل از مرحله قبلی انجام شود. یعنی شما ابتدا متریال و مصالح خودتان را تعیین کرده و سپس به سراغ طرح کابینت آشپزخانه خودتان بروید.

برای انتخاب جنس کابینت و یراق آلات آن به این نکته توجه کنید که هر کدام از مواد اولیه‌ای که برای ساختن کابینت استفاده می‌شوند مزایا و معایبی دارند. مثلاً ام‌دی‌اف مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد ولی برای طراحی‌های خاص مناسب نیست. یا مثلاً در کابینت آشپزخانه ممبران احتمال تغییر رنگ در اثر برخورد با نور طولانی مدت وجود دارد. درحالیکه همین کابینت ممبران از نظر تنوع طرح و رنگ محدودیتی ندارد و تنوع بسیار بالایی دارد.

هم‌چنین ابزار و یراق‌آلات متعددی مثل ریل‌ها، دستگیر‌ه‌ها و… با کیفیت‌های متفاوت در بازار وجود دارند، اما درنهایت این شما هستید که باید برای انتخاب همه‌ی این‌ها تصمیم بگیرید.

3) اندازه‌گیری و نکاتش: در این مرحله کابینت‌ساز شروع به اندازه‌گیری گوشه و کنار آشپزخانه‌تان می‌کند. از طول و عرض گرفته تا ارتفاع دیوارها و در و پنجره‌ها را اندازه می‌گیرد و از شما در مورد قسمت‌هایی می‌پرسد که قرار است با کابینت جایگزین شود. همچنین اطلاعاتی مثل نوع گاز، اندازه‌ی هود و یخچال و… را نیز باید در همین مرحله به کابینت‌ساز بدهید.

البته برای وسایل آشپزخانه، اعداد استانداردی وجود دارد که کابینت‌سازها طبق همان اصول پیش می‌روند و اندازه‌گیری‌ها را انجام می‌دهند. مثلاً برای هود، 60 تا 90 , یخچال 180*95, سینک 60 تا 120, ماشین ظرف‌شویی، لباس‌شویی 60  و برای گاز معمولی 90 سانتی‌متر به‌صورت استاندارد در نظر می‌گیرند.

4) طراحی: بعد از اندازه‌گیری، حالا نوبت به طراحی کابینت آشپزخانه می‌رسد. این طراحی درست بر اساس خواست و سلیقه‌ی شما و البته محدودیت‌های فضایی که دارید، انجام می‌شود. شما میتوانید طرح پیشنهادی خودتان را از گالری مدل های کابینت آشپزخانه در سایت ما پیدا کنید و به کابینت‌ساز ارائه بدهید.

نکاتی مثل فاصله‌ی یخچال، گاز و سینک (مثلث طلایی) نیز در همین مرحله لحاظ می‌شود. به‌این صورت که سعی می‌کنند فاصله‌های این سه مورد را طوری تعیین کنند که خیلی از هم دور نباشند و شما هنگام استفاده از آشپزخانه به راحتی به هر سه این‌ وسایل دسترسی داشته باشید.

5) محاسبه‌ی اندازه برای برش‌کاری: برای برش‌کاری اندازه‌های استانداردی وجود دارد که  باتوجه به درخواست شما و محدودیت‌های هر آشپزخانه‌ می‌تواند تغییر کند. برای اطلاعات بیشتر شما، تعدادی از این اندازه‌های استاندارد در ادامه آورده شده است:

اندازه‌های استاندارد کابینت زمینی: عرض 60, ارتفاع 72, عمق 56

یونیت‌های دیواری: عمق 30 تا 35, ارتفاع 70 تا 90

طول کابینت‌های سینک: 90 تا 120

مینی سوپر: ارتفاع 185, عرض 30

اما این موارد اندازه های استاندارد هستند و ممکن است باتوجه به طرح نهایی و ابعاد آشپزخانه شما، تغییراتی داشته باشند.

6) اجرای برش‌کاری: برش‌کاری کابینت‌ را در دو مرحله انجام می‌دهند. اول ورقه‌ها را به اندازه‌های کوچک‌تر خرد می‌کنند و سپس در اندازه‌های دقیق برش می‌دهند.

7) لبه چسبانی: لبه‌های کار را با نوار باریکی از جنس PVC ، به عمق یک تا دو میلی‌متر می‌پوشانند تا هم زیباتر دیده شود و هم رطوبت به داخل‌شان نفوذ نکند. اگر لبه‌های PVC به کمک دستگاه چسبانده شوند تمیزتر از کار درمی‌آیند و کار ظریف‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

8) شیار زدن: در این مرحله شیارهایی در پشت کابینت‌ها ایجاد می‌کنند تا برای چسباندن فیبر پشت کار آماده شوند.

9) سوراخ زدن: روی بدنه‌ی کابینت‌ها باید سوراخ‌هایی ایجاد شود که بتوانند ریل، کف، زیرطبقه‌ها و… را به بدنه اصلی وصل کنند.

10) مونتاژکاری: این‌جا دیگر تمام قطعه‌ها بریده و آماده‌ شده‌اند و حالا باید به بهترین شکل به هم وصل شوند.

پس از مونتاژ کاری، آشپزخانه تمیز و مرتب شده و به شما تحویل داده می شود. البته مواردی مثل نورپردازی و نصب یراق آلات و دستگیره ها و … نیز در مرحله مونتاژ کاری و همزمان با آن انجام میشود.

در این مطلب به تمام مراحل نصب کابینت اشاره شد. همچنین به ساخت کابینت و مراحل آن هم اشاره ای کردیم  و سعی بر این داشتیم که موارد ضروری مربوط به ساخت و نصب کابینت را ذکر کنیم. مواردی که دانستن آن به شما کمک خواهد کرد که بتوانید به خوبی با کابینت ساز مذاکره کرده و قرارداد ببندید.

امیدواریم این مطلب برای ما مفید بوده باشد. ممنونیم که به ما توجه کردید. میتوانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برایمان ارسال کنید. حتما پاسخگوی شما هستیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید