جزیره کابینت ‌هایگلاس؛ درخشش مدرنیته در آشپزخانه شما

1
3823
جزیره کابینت ‌هایگلاس
جزیره کابینت ‌هایگلاس

گستره ی هنر طراحی داخلی، بخصوص درباره ی طراحی کابینت آشپزخانه، شامل جهانی از شگفتی‌های بی پایانه که هرروزه به شگفتی‌های اون هم افزوده می شه. هر پروژه ی جدیدی که در جای جای جهان انجام می شه، تنوعی تازه به دنیای متنوع طراحی کابینت آشپزخانه اضافه می کنه.

یکی از پرطرفدارترین طرح‌های سال‌های اخیر که دروازه‌های خلاقیت بسیاری رو بر روی طراحان باز کرده، کابینت طرح جزیره است. این نوع کابینت، مخصوصاً اگر از نوع کابینت های گلاس باشه، زیبایی خیره کننده‌ای به آشپزخانه می بخشه. کابینت جزیره در واقع، باکسی جدا از سایر اجزای کابینت آشپزخانه است که از هر طرف به صورت 360 درجه از سایر المان‌ها جدا شده است. دلیل نام گذاری جزیره بر روی این مدل نیز به همین چهت است. کابینت جزیره هایگلاس در واقع طرح جزیره‌ای است که با صفحه‌های هایگلاس تولید شده و به دلیل درخشش و زیبایی خیره کننده ی ‌هایگلاس، این نوع جزیره طرفدار بیشتری در دنیا داره. به خصوص اگر کابینت آن از نوع جزیره ‌هایگلاس سفید باشه.

در این مقاله، 10 طرح زیبای کار شده از کابینت آشپزخانه هایگلاس جزیره رو برای شما انتخاب کردیم که مطمئنیم با تماشای اون‌ها، برای ساختمان خود الهام خواهید گرفت.

اپن جزیره

طرح ساده ی کابینت  هایگلاس طرح جزیره

طرح ساده ی کابینت ‌هایگلاس طرح جزیره که از ترکیب رنگ‌های سفید صدفی و شکلاتی روشن در طراحی آن استفاده شده است. از ویژگی‌های کابینت‌های طرح جزیره آن است که اجازه ی تقسیم بندی فضای آشپزخانه به شکلی تازه رو برای شما فراهم می کنه.

اپن جزیره 2

طرح 3D جزیره کابینت هایگلاس

طرح 3D جزیره کابینت هایگلاس که در ترکیب با رنگ‌های قهوه‌ای سوخته ی کف آشپزخانه و قهوه‌ای تیره ی دیوار‌های آشپزخانه هماهنگ شده است. دلیل استفاده از رنگ‌ها تیره در این طرح این است که فضا، دارای نور طبیعی بسیار است و استفاده از رنگ های تیره سبب دلگیری محیط نمی شه.

اپن جزیره 3

کابینت  هایگلاس جزیره ای سفید به همراه میز جزیره هایگلاس مشکی

کابینت ‌هایگلاس سفید مشکی جزیره‌ای به همراه میز جزیره هایگلاس مشکی با طراحی کانسپت برای خلق یک آشپزخانه ی کاملاً مدرن و زیبا. ترکیب کابینت‌های مشکی با کف و دیوارهای سفید همچنین جزیره ی سفید سبب یک توازن بی نظیر در کنتراست رنگ این طرح شده. همچنین در نظر داشته باشید که استفاده ی فراوان از رنگ مشکی به جهت وجود نور طبیعی زیاد در محیط و همچنین بزرگی فضای آشپزخانه اتفاق افتاده.

اپن جزیره 4

جزیره هایگلاس منحنی با رویی کورین

جزیره هایگلاس منحنی با رویی کورین طرح سنگ گرانیت که با طراحی فضای منحنی آشپزخانه کاملاً منطبق بوده و مرزهای خلاقیت و زیبایی رو جابجا می کنه. استفاده از نور‌های موضعی در بالای هر کابینت، تأکیدی بر درک انحنای کار برای مخاطب ایجاد می کنه. در ساخت این منحنی‌ها می توان از متریال کابینت ممبران نیز استفاده کرد. روکش‌های وکیوم شده ی حرفه‌ای که برروی طرح از پیش کار شده ی مغزی‌ (معمولاً از جنس ام دی اف) کشیده می‌شود.

اپن جزیره 5

جزیره  هایگلاس سفید مشکی

جزیره ‌هایگلاس سفید مشکی که برای آشپزخانه‌های بزرگ بسیار مناسب است. استفاده از باکس‌های بزرگ در‌های یک تکه، بر شکوه کار و عظمت آشپزخانه ی بزرگ افزوده کرده است. یکی دیگه از مزایای استفاده از کابینت جزیره، امکان طراحی کمد و کابینت به صورت 360 درجه است، که فضای بسیار بیشتری برای آشپزخانه ایجاد می کنه. یعنی علاوه بر کمد‌ها و کابینت‌های بالایی و پایینی آشپزخانه، فضایی تازه و 4 ضلعی برای گذاشتن وسایل آشپزخانه در اختیار خواهد بود. همچنین اگر آشپزخانه در مجاورت سالن پذیرایی خانه باشد، این امکان وجود دارد که از ضلع بیرونی جزیره، به عنوان ویترینی برای گذاشتن وسایل تزئینی استفاده بشه. که در ادامه چنین طرح هایی را هم به شما نشان می دهیم.

اپن جزیره 6

کابینت ‌هایگلاس سفید با جزیره ی خلاقانه و رویی مستقل میز صبحانه و صفحه ی ویترین زیر جزیره که زیبایی کار رو دو چندان می کنه. این طرح، برای آشپزخانه‌های بزرگ و مستطیل شکل زیبا و کاربردی است. همچنین عدم استفاده از دستگیره ی رو کار و جایگزین کردن جک‌های داخلی برای باز و بسته کردن کابینت ها، از دیگر ویژگی هایی ست که یک طرح مدرن رو زیبا‌تر می کنه.

اپن جزیره 7

کابینت مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس (h2)

کابینت مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس (h2) که در ترکیب با کف و دیواره‌ها بسیار عالی عمل کرده. به رنگ زیتونی دیوار‌ها و پارکت لمینت طرح چوب و رویی کابینت تیره‌تر توجه کنید تا ببینید چقدر باهم هماهنگ و زیبا هستند. در ضمن در این طرح، وجود منحی‌های متقارن در چهار طرف جزیره و گوشه‌های کابینت، به طرح مدرن ما زیبایی مضاعف بخشیده و اگر دقت کنید، این منحنی در قسمت قرار گیری گاز و هود (که در راس خط تقارن کار قرار داره) به نوعی شگفتی آفرین بوده است. استفاده از دستگیره هایی با رنگ مسی برنجی ملایم، در طرفداری از رنگ‌ هایگلاس انتخاب شده و رویی کابینت‌ها نیز، مثال زدنی است.

اپن جزیره 8

جزیره کابینت  هایگلاس با رنگ صدفی زیبا و جذاب

جزیره کابینت ‌هایگلاس با رنگ صدفی زیبا و جذاب که بخاطر رنگ دیوار و کف آشپزخانه انتخاب شده و یک هماهنگی مثال زدنی در طرح و رنگ رو خلق کرده. ضلع کناری جزیره با زیری خالی، فضایی برای نشستن و صرف صبحانه یا قهوه ی عصر و یا حتی انجام کارهای مربوط به آشپزی ایجاد کرده است. همچنین پیش بینی فضای بیشتر به عنوان ویترین در ضلع بیرونی جزیره، سبب ایجاد فضای مضاعف علاوه بر بوفه‌ها برای وسایل تزئینی شده که این هم عالیه.

اپن جزیره 9

کابینت  هایگلاس جزیره شیک و مدرن

کابینت ‌هایگلاس جزیره شیک و مدرن با ترکیبی از رنگ‌های خنثی و گرم. این نوع جزیره آشپزخانه هایگلاس برای آشپزخانه های مستطیل کشیده بیشتر کاربرد داره و زیبایی زیادی رو چاشنی سادگی طرح می کنه. همانطور که در این طرح می بینید، رنگ‌های خاکستری و سفید کف و دیوارها، با کابینت‌های هایگلاس مشکی و خاکستری تیره ترکیب شده و کابینت سفید‌ هایگلاس جزیره نیز با رنگ قهوه‌ای در قسمت کنار و رویی خود ترکیب گردیده است. این سبک از ترکیب بندی زیبا، به نوعی استفاده ی زیرکانه‌ای از رنگ‌های گرم در طرح‌های سراسر خنثی است که جلوه‌ای جذاب به کلیت کابینت آشپزخانه می بخشه.

جزیره کابینت هایگلاس ایرانی

در پایان هم این نمونه زیبا از جزیره کابینت هایگلاس رو می بینیم که توسط یکی از کابینت سازهای برتر سلام ساختمان اجرا شده.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید