30 مدل طراحی داخلی | تصاویر متنوع از طراحی داخلی ساختمان

0
188
30 مدل طراحی داخلی | تصاویر متنوع از طراحی داخلی ساختمان
30 مدل طراحی داخلی | تصاویر متنوع از طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی ساختمان در زیبایی ساختمان اثر ویژه‌ای داره. در واقع طراحی داخلی ساختمان نقش ویترین خونه رو داره که میتونه زیبایی رو به خونه بیاره. یعنی با دکوراسیون داخلی، انرژی و روح به خونه میاد.

همونطور که گفتیم، طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان میتونه هر محیطی را جذاب‌تر و زیباتر کنه. در ادامه 30 مدل طراحی داخلی نمایش داده میشه که میتونی از بین اون‌ها ایده بگیری و بهترین انتخاب را برای خونه‌ات داشته باشی و فضای خونه را زیباتر کنی.

مدل‌های جدید طراحی داخلی

برای طراحی داخلی ساختمان، اولین موضوعی که اهمیت پیدا می کنه؛ هارمونی رنگ هاست. همیشه باید از طیف رنگی مناسب استفاده کرد. رنگ هایی که نزدیک به هم هستند؛ جذابیت بیشتری دارند.

طراحی داخلی 1

در طراحی داخلی ساختمان، بازی با رنگ‌ها هم نقش پر رنگی داره؛ مثلاً با وجود رنگ‌های خنثی یک رنگ گرم میتونه کلی انرژی به فضای خونه بیاره. وقنی از طیف رنگی خنثی مثل طوسی استفاده بشه یک رنگ گرم مثل زرد و یا نارنجی میتونه انرژی بخش باشه.

برای اطلاعات بیشتر میتونید مطلب رنگ در دکوراسیون داخلی رو ببینید.

طراحی داخلی 2

استفاده از سه رنگ شاد برای جذاب‌تر کردن محیط خونه توصیه میشه. این کار برای افرادی که رنگ‌های خنثی را دوست ندارن ایده خوبیه.

طراحی داخلی 3

برای کسانی که عاشق نور و روشنایی هستند؛ طراحی داخلی ساختمان باید با رنگ‌های روشن مثل سفید انجام بشه. این کار باعث میشه که جذب نور هم بیشتر بشه.

طراحی داخلی 4

نوع چیدمان در طراحی داخلی ساختمان باید طوری باشه که بیشترین نور رو از پنجره‌ها به داخل خونه جذب کنه.

طراحی داخلی 5

برای نشینمن، به هیچ وجه نباید مانعی برای ورود نور به داخل خونه ایجاد کرد. نور و روشنایی همیشه در طراحی داخلی ساختمان اهمیت بالایی داره. وسایلی که جلوی نور رو میگیرن و پرده‌های با والان بزرگ باید از سر راه نور برداشته شوند.

مطلب نور در دکوراسیون داخلی بهتون کمک میکنه با این مفهوم بیشتر آشنا بشید.

طراحی داخلی 6

نور میتونه حتی فضاهای کوچیک رو هم پر انرژی کنه. طوری که همه دوست داشته باشند، در اون محیط باشن. بنابراین در طراحی داخلی و نوع دکورایسون باید نور را در نظر گرفت.

طراحی داخلی 7

چراغ‌های هالوژنی هم میتونن کلی نور و زیبایی به محیط اضافه کنن و فضا را رویایی‌تر کنند. با مدل‌های مختلف میشه چراغ‌های هالوژنی را در طراحی داخلی قرار داد.

المان‌های متنوع در طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی 9

استفاده از عناصر طبیعت مثل چوب و یا گیاهان خانگی میتونه حس طبیعت را به داخل خانه بیاره و فضا را شیک‌تر کنه.

طراحی داخلی 10

با ایده‌های مناسب برای فضاهای کوچیک؛ میشه بهترین انتخاب‌ها را داشته باشی. وسایلی که فضای کمتری را اشغال می کنند برای فضاهای کوچیک عالین.

طراحی داخلی 11

برای فضاهای بزرگ با بخش بندی فضا میشه تمامی قسمت‌های خونه مثل پذیرایی، نشینمن و غیره را در همون فضای بزرگ تقسیم بندی کنی.

طراحی داخلی 12

استفاده از شومینه در طراحی داخلی ساختمان، فضای خونه را فوق العاده شیک می‌کنه. شومینه طرفدار زیادی داره و میتونه به عنوان یک نقطه کانونی مورد توجه قرار بگیره.

طراحی داخلی 13

طراحی داخلی 14

استفاده از وسایل مدرن میتونه طراحی داخلی ساختمان را تکمیل کنه. کسانی که طراحی مدرن را دوست دارند؛ وسایل مدرن مثل انواع ظروف مدرن میتونه فضا را با کمترین هزینه براشون مدرن کنه.

طراحی داخلی 15

در نظر گرفتن قفسه برای کتاب‌ها هم یک ایده عالی برای فضای نشینمن خونه اس. میتونی به راحتی کتاب مورد علاقه ات رو در فضای نشینمن مطالعه کنی.

طراحی داخلی 16

برای اتاق خواب با فضای کوچیک استفاده از یک مبل یا صندلی کوچیک برای مطالعه، فکر خیلی خوبیه. باعث میشه فضای اتاق دلچسب‌تر بشه.

طراحی داخلی 17

طراحی داخلی 18

در طراحی داخلی ساختمان باید به نقطه کانونی توجه شود. چیدمان باید حول نقطه کانونی انجام بشه تا فضا جذاب به نظر بیاد.

طراحی داخلی 19

برای فضاهایی که چشم اندازی به مناظر زیبا و یا دریا دارند؛ باید فضای شیشه ایی ایجاد کرد تا این مناظر به خوبی دیده شود.

طراحی داخلی 20

استفاده از قاب‌های زیبا با طرح‌های جذاب، زیبایی طراحی داخلی را بیشتر می کند. در واقع قاب یکی از وسایل تزئینی کاملا روح بخشه.

طراحی داخلی 21

نحوه چیدمان قاب‌ها هم خیلی مهمه. با مدل‌های مختلف چیدمان قاب، جذابیت محیط خونه زیاد میشه و سالن نیشنمن جالب‌تر میشه.

طراحی داخلی 22

استفاده از کاغذ دیواری‌های زیبا و یا سنگ‌های گرانیتی و سرامیکی در طراحی داخلی ساختمان درخشش بیشتری به فضای سالن می‌ده و باعث میشه فضا با شکوه‌تر به نظر بیاد.

طراحی داخلی 23

استفاده از سقف‌های کاذب مثل کناف هم میتونه طراحی داخلی ساختمان را شیک‌تر کنه. برای استفاده از سقف کاذب میشه از انواع مدل‌ها و طرح‌ها استفاده کرد. سقف کاذب کناف همراه با چراغ‌های هالوژنی فوق العاده اس.

طراحی داخلی ساختمان دوبلکس

طراحی داخلی 24

برای طراحی داخلی ساختمان دوبلکس باید به پلکان توجه ویژه داشت. پله هایی که فضای کمی رو اشغال می‌کنن انتخاب خوبی برای فضاهای کم هستند.

طراحی داخلی 25

راه پله مدرن هم میتونه یک بخش مهم از دکوراسیون داخلی ساختمان باشه. راه پله‌های مارپیچ میتونن زیبایی فضا را دو برابر کنند و باعث بشن خونه با شکوه‌تر به نظر بیاد.

طراحی داخلی 26

راه پله چوبی هم یکی از زیباترین المان‌ها در طراحی داخلی ساختمان دوبلکس است. میتونه ظاهر خونه را کلی عوض کنه و طبیعت رو به خونه بیاره.

طراحی داخلی 27

در صورتی که فضای دوبلکس بزرگ باشه با یک پله مارپیچ بزرگ میشه فضا را زیباتر کرد؛ اما اگه فضای کمتری را در اختیار داری؛ میتونی از پله‌های مارپیچ کوچیک استفاده کنی.

طراحی داخلی 28

برای کسانی که عاشق طراحی کلاسیک هستند؛ وجود دیوارها و ستون‌های بلند همراه با نرده‌های فرفوژه برای پله‌ها میتونه بهترین انتخاب باشه تا ظاهر کلاسیک به خونه بده.

طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی داخلی 29

برای طراحی داخلی آشپزخانه؛ استفاده از کابینت هایی که طرح چوب دارند؛ فوق العاده اس. چون مینونه طبیعت رو تداعی کنه. نیازی نیست که کل کابینت از چوب باشه بلکه طرح‌های تلفیقی با چوب زیبایی بیشتری را به محیط آشپزخانه می‌ده.

طراحی داخلی 30

امروزه کانتر آشپزخانه به شکل جزیره خیلی طرفدار پیدا کرده؛ بنابراین طراحی یک کانتر آشپزخانه، جزئی از طراحی داخلی ساختمان محسوب میشه. فضای آشپزخانه با یک کانتر کاملا تغییر می‌کنه و مدرن‌تر میشه.

جمع بندی و نتیجه گیری

با استفاده از طرح‌های بالا میتونی برای طراحی داخلی ساختمان ایده بگیری. باید در تغییر دکوراسیون داخلی حتما به سلیقه شخصی دقت کنی تا در دراز مدت از فضای خونه خسته نشی. سلیقه شخصی در کنار راهنمایی‌های یک طراح حرفه ای در انتخاب هارمونی رنگ‌ها و یا نوع دکوراسیون خیلی مهمه.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید