نمونه های بازسازی: سفری از بازسازی خانه های کوچک تا ویلایی

0
201
نمونه های بازسازی: سفری از بازسازی خانه های کوچک تا ویلایی
نمونه های بازسازی: سفری از بازسازی خانه های کوچک تا ویلایی

بازسازی خانه می­تونه به قصد و نیت­‌های مختلفی مثل تغییر دکوراسیون و زیباسازی، تعمیرات و تغییر کاربری انجام بشه. هر نوع تغییری که محیط کلی یک فضا رو تغییر بده و به اون جلوه یا کاربردی جدید ببخشه بازسازی محسوب می­شه. این بازسازی خانه می­تونه شامل تغییر دادن تعداد و نوع کابینت­‌ها، تیغه کشی دیوار، برداشتن دیوار و حتی عوض کردن کفپوش یا نمای دیوار خانه باشه.

نمونه های بازسازی خانه کوچک

بازسازی در خانه‌­های کوچک علاوه بر زیباسازی بیشتر می­تونن جنبه‌­ی تغییر کاربری داشته باشن، چرا که با بازسازی یک خانه میشه فضای بیشتری رو با همون مقدار متراژ در اختیار افراد ساکن خانه گذاشت. یکی از این کارهای رایج برای بازسازی خانه های کوچک برداشتن دیوار جایی مثل آشپزخونه ست. برداشتن دیوار مثل این میمونه که دو تا فضا مثل آشپزخونه و هال با همدیگه ادغام بشن و ترکیب بزرگتری بسازن.

بازسازی خانه 1

البته که در بعضی مواقع دیوارهای محدودکننده به شکل کابینت هستن و انتخاب کابینت جزیره، یا یک میز جداگانه در گوشه به جای ردیف کابینت‌­های پیشخوان، سد بین هال و آشپزخونه در خانه‌­های کوچک رو از بین می­بره و فضا رو یکدست­‌‎تر و وسیع­‌تر نشون می‌ده.

بازسازی خانه 2

عوض کردن کابینت‌­ها و اندازه­گیری دقیق اونها مطابق با ابعاد آشپزخونه، باعث میشه فضای پرت آشپزخونه کم بشه و اینجوری خانه­‌های کوچک فضای بیشتری ارائه میدن. البته که استفاده از فضای موجود دیوار و زمین برای کابینت‌­های دیواری و زمینی باید با اصول باشه که حس خفگی بیشتری در یک محیط کوچک رو القا نکنه.

بازسازی خانه 3

مدل بازسازی خانه ویلایی

خانه­‌های ویلایی ظرفیت­های بیشتری برای بازسازی دارن. هم از لحاظ تعمیری که به خاطر عمر بالاشونه و هم از لحاظ زیبایی و تنوع و تغییر کاربری.

یکی از ساده­‌ترین کارهای بازسازی خانه­‌های ویلایی تغییر ظاهر در رنگ و زنده کردن و نو کردن بخش­های مختلف خانه با جزئیات کوچکه. این جزئیات می­تونه یک ورودی تجملاتی‌­تر باشه که ورودی منزل رو از بین گل و گیاهان بهتر نشون بده یا سنگ­‌های منظم و مشخص­تری باشه بین چمن­‌ها برای جلوه­‌ی جدید. استفاده از شیشه برای نشان دادن نور محیط داخل، محیط داخل رو هم جزوی از نمای بیرونی ساختمان می‌کنه. البته نه به این معنا که میشه داخل رو دید و کنجکاوی کرد، بلکه فقط در حد تلفیق نور گرم و زنده­ی محیط داخل با نمای بیرون.

بازسازی خانه 5

بازسازی خانه 6

یکی از همون تغییرات جزئی در بازسازی خانه، یک درب خوشرنگه که جلب توجه می‌کنه. خانه­‌ی عکس پایین به خاطر درش و همچنین نورپردازیش می­تونه کاملاً در یک خیابان مشخص و متمایز باشه. این نورپردازی قطعاً در شب جلوه داره اما رنگ قرمز و چوبی در اصلی و گاراژ در نور روز هم مشخص هستن.

بازسازی خانه7

گاهی اوقات هم بازسازی فقط در بازسازی نمای ساختمان ویلایی خلاصه میشه. به هر حال فرسایش و کهنگی متریال نمای خانه به اون جلوه­‌ی یک خونه­‌ی کهنه می‌ده که کسی بهش توجه نمی‌کنه؛ اما در نهایت با عوض کردن اون، خانه بازسازی شده اطرافیان رو کلاً با یک خانه‌­ی دیگه روبرو می‌کنه.

بازسازی خانه 8

یکی از تعمیراتی هم که در بازسازی خانه­‌های ویلایی انجام میشه مربوط به تعمیرات بخش­هاییه که مثلاً نصفشون سر پا هستن و نصف دیگه­‌شون خراب و ویرانه. در این شرایط هم برای نگه داشتن بافت اصلی بخش باقی مونده و هم برای صرفه جویی در هزینه، میتونیم با یک مقدار خلاقیت، رنگ یا متریال جدیدی رو برای بخش الحاقی تعمیری اتخاب کنیم که البته با فضا و هدف سازگاری داشته باشه. رنگ قهوه‌­ای چوب و رنگ آبی نفتی روشن همیشه ترکیب دلخواهی با هم می­سازن.

بازسازی خانه 9

اما بعضی اوقات برای تغییر دادن و بازسازی خانه­‌های ویلایی خودمون نمی­تونیم دست به کار شیم و نظر بدیم، چون بحث مطرح در بازسازی خانه‌­های ویلایی تغییر طراحی و حتی بهسازی سازه‌ای اونهاست. در این مواقع باید از طراحان و متخصصان کمک بگیریم تا شکل کلی خانه رو عوض کنن.

مطلب ترفندهای بازسازی ساختمان هم میتونه اطلاعات خوبی بهتون بده.

بازسازی خانه 10

بازسازی خانه 11

جمع­‌بندی

بازسازی گستره­‌ی بزرگی رو در بر می­گیره و می­تونه شامل انواع و اقسام کارایی بشه که یا ظاهر و یا کاربرد فضا رو در یک خانه تغییر می‌ده. خانه‌­های کوچک به خاطر کمبود فضا و ایده­‌های مبتکرانه؛ و خانه­‌های ویلایی به خاطر مستعد بودن خرابی و باز بودن دست در تغییر، جذابیت های خوشون رو دارند.

اگه در حال برنامه ریزی برای انجام بازسازی در خونه تون هستین، حتماً مطلب زیر رو بررسی کنید. در این مطلب ما نکات حیاتی و قیمت انواع بازسازی رو باهاتون درمیان گذاشتیم:

قبل از انجام بازسازی باید چه چیزهایی رو بدونیم تا سرمون کلاه نره؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید